MENÜ

Flyography

Kategori : Ev-Dışı Dijital
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Türk Hava Yolları Ajans(lar) : Alafortanfoni

Pazarlama hedefi: Türk Hava Yolları 2016 yılında, dünyanın en büyük yaratıcılık festivali olan ‘Cannes Lions Creativity Festival’in sponsorlarından biriydi. Sponsorluk kapsamında festival alanında büyük bir stant alanı vardı ve bu alan istenildiği gibi kullanılabildi. Amaç sahip olunan bu alanı en iyi şekilde kullanarak katılımcıların gündemine gelmek ve Türk Hava Yolları’nın konuşulmasını sağlamaktı. 

Kampanyanın amacı: Türk Hava Yolları'nın ne kadar çok farklı destinasyona uçtuğunu yaratıcı bir şekilde gündeme getirmek ve zihinlere yerleşmesini sağlamak.

Hedef kitle: ‘Cannes Lions Creativity Festival' ziyaret eden tüm yaratıcılar.

Yaratıcı strateji: Dünyanın en yaratıcı isimlerinin dikkatini çekecek ve dahil olmak isteyecekleri bir etkileşimin hayata geçirilmesi zorundaydı. Ancak sıradan ve alışagelmiş bir yöntemle bu amaca ulaşmak mümkün değildi. Dolayısıyla onları bu hayatta en çok heyecanlandıran motivasyonu hayata geçirecek işin merkezine almaya karar verildi: Yaratma Motivasyonu.

Uygulama: Gitmek istedikleri destinasyonun baş harflerini keşfederek Instagram’da #flyography hashtag’iyle paylaşan katılımcılar arasından jüri, en beğendiği fotoğrafların belirledi. Bu fotoğrafların sahiplerini stand alanında yaratılan özel bölümde eğlenceli bir etkileşime katılmaya ve hayal ettikleri şehre bilet kazanmak için yarışmaya davet edildi. 

Sonuç: Binlerce ziyaretçi standı ziyaret etti. 233 katılımcı fotoğraf paylaşarak yarışmaya katıldı. Paylaşılan bu fotoğraflar yaklaşık 40.000 kişiye ulaştı. Paylaşılan içerikler 6527 beğeni aldı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://vimeo.com/183794791