MENÜ

Ford Focus'ta Bu Kadar Özellik Neden Var - Adcolony End Card Reklam Modeli

Kategori : Display(Görüntülü) Reklamlar
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Ford Türkiye Ajans(lar) : Ingage Media VMLY&R Istanbul

Pazarlama Hedefi: C-Segment binek araç kategorisinde Ford Focus'un pazar payını korumak.

Reklamın Hedefleri: Ford Focus'un özelliklerinin tüketiciye geçmesini sağlamak, website trafiği, test sürüşü form adetleri ve satış adetlerinde artış sağlamak. Mobil kullanıcılar üzerinde hem etkileşim hem de bilinirlik sağlayarak Ford Focus Co-pilot 360 özelliklerini duyurmak.

Hedef Kitle: 30-44 yaşlarında, büyük şehirde yaşayan, beyaz yakalı ya da kendi işini yapan, yüksek eğitim düzeyli, bilinçli ebeveyn ve teknoloji avcısı. İtibarı ve başkalarının düşündüğüne önem veren, hayatın kontrolunu elinde tutan, rasyonel, güven veren ve akıllı çözümler arayan kişiler.

Yaratıcı Strateji ve Medya Stratejisi: Hedeflenen tüketici kitlesi, otomobilini kendisini dış dünyadan ayıran bir kalkan, kendine istediği gibi imaj çizebilen, kendini göstermek istediği gibi yansıtan güçlü bir obje olarak tanımlıyor. Aracına bindiğinde kendini iyi hissetmeyi ve hayatında tüm kontrolün onda olduğu duygusunu yaşamak istiyor. Lansman kampanyası dahil, bu kitleye giderken; Ford Focus’ “hep istediğin/arzuladığın seni bir ileri taşıyacak otomobil” olarak konumlandırılmıştı. Şimdi Focus’u öne çıkaran teknolojik özellikler de yine aynı konumlamanın devamı olarak bu hedef kitlenin aradığı pratik çözümleri kendi hayatlarının içinde gösterip – “Senin ihtiyaçlarını ve isteklerini çok iyi bilen, içinde olduğun her an gözün, kulağın olan, seni dünyanın en tepesinde hissettiren bir otomobil.” Mesajı ile pekiştirilmeliydi. Bunun için; Ford Focus’un yeni nesil teknolojileriyle tüketicinin günlük hayatına nasıl uyum sağladığı anlatıldı. “Ford Focus’ta Bu Kadar Özellik Neden Var?” Diyerek araçtaki Otonom 2 teknolojisi, hayatın içine indirgendi. Bu da hedef kitlenin farklı segmentlerinin deneyimlediği gerçek anlar üzerinden anlatıldı. Bu gerçek anlarda kullanılması için 3 ana otonom 2 seviye özellik seçildi ve bu 3 güçlü özelliği, aracın 3 farklı kasa tipine göre, 3 farklı hedef kitlenin potansiyel gerçek deneyimi anlatıldı.

Uygulama: Ford Focus’un ergonomik tasarımı, birbirinden farklı fonksiyonel detayları ve yolculuğu güvenli kılan tüm özellikler, mobil cihazlar aracılığıyla deneyimletilmesi adına interaktif bir kampanyaya imza atıldı. Bağımsız araştırma şirketi Global Web Index verilerine göre Türkiye’deki yetişkinlerin mobil cihazlarında günde 4 saatten fazla vakit geçirdiği biliniyordu. Bu nedenle Ford Focus’un konfor ve güvenliğini bir üst noktaya taşımak için hedef kitle mobil cihazlarında yakalandı ve Co Pilot 360 deneyimini test etmeye davet edildi.

‘Ford Focus’ta Bu Kadar Özellik Neden Var?’ mottosuyla yola çıkılarak, Ford Focus’un ön plana çıkarılmak istenen teknolojik özellikleri Adcolony’nin Premium End Card Modeli ile kullanıcıların deneyimine sunuldu. İnteraktif deneyimi yalnızca bunlarla sınırlamak istenmedi. Yolculuğu, araç özellikleriyle keyifli hale getiren bir deneyimin ardından karşılarına çıkan ‘Keşfet’ butonu ile Ford Focus’un dünyasını keşfetmeye davet edildi.

Link: https://vimeo.com/507477629/922b19536e