MENÜ

Ford Puma #FazlasıylaSen Adcolony End Card Reklam Modeli

Kategori : Display(Görüntülü) Reklamlar
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Ford Türkiye Ajans(lar) : Ingage Media VMLY&R Istanbul

Pazarlama Hedefi: Pazara yeni sunulan SUV modeli ile bilinirlik yaratılıp pazarda sıralamada Ford Puma’ya yer açmak.

Reklamın Hedefleri: Ford‘un SUV modeli Puma’nın Türkiye’ye geldiğinin duyurulması ve bilinirlik yaratılması, Ford Puma’nın SUV dünyasının en stil sahibi, prestijli, trendsetter ve en dikkat çeken üyesi olarak konumlamak, dış tasarımı, inovatif ve teknolojik özelliklerini ön plana çıkararak tüketicilerin tercih setlerine girmek hedeflendi. Standard video kullanımlarının dışına çıkılıp adcolony end-card teknolojisi sayesinde reklam oynatılırken aynı anda kullanıcının farklı özelliklerini görebileceği bir etkileşim alanı yaratılarak reklamın bilinirliğinin artırılması.

Hedef Kitle: Kadın, erkek 18–44 yaş arası, yeni yerleri ve maceraları deneyimlemek isteyen, yeni teknolojileri erken benimseyen, enerjik, dinamik stil sahibi; dikkat çekmeyi seven, tasarımı önemseyen, kişiselleştirilmiş ürünleri seçen, satın aldığı şeyin imajına katkı sağlamasını bekleyenler.

Yaratıcı Strateji ve Medya Stratejisi: Bilinirlik & etkileşim odaklı iletişimle, hedef kitlenin ilgi alanı odaklı bir içerik planı oluşturuldu. Yeni Puma’nın dış tasarımının keşfettirilmesi, innovatif özelliklerini segmentlerin ilgi alanlarına yönelik anlatılıp, en uygun ürün özelliğini en uygun hedef kitleye gösterilen iletişimler ile #FazlasıylaSen çatısı altında geniş bir yayılım planı üzerinden kampanya kurgulandı. Video player skin alanında kullanıcı ile etkileşim sağlanacak akılda kalıcı bir eklenti yapıldı. Yeni Ford Puma’nın Türkiye’ye gelişinin duyurulması için Puma tasarımını ve hedef kitlenin aktif yaşam tarzını ön planda tutan mecra görünürlükleri ile birlikte (TV, OOH, Dergi, Dijital) tüketiciye ilham veren SM kanalları, influencer & mecra işbirlikleri ile "Reels” gibi yenilikçi uygulamalar ile etkisi yüksek entegre bir iletişim tasarlandı. Ford dünyasında hedef kitle veriye dayalı precision marketing ile segmentlere bölündü ve Puma özelinde en uygun segmentler belirlenerek bu kitlelere gidildi. Dijital mecralarda Yeni Puma’nın teknoloji, konfor ve güvenlik özelliklerini hedef kitlenin yaşam tarzı üzerinden yakalayacak şekilde kullanımlarla desteklendi.

Uygulama: Türkiye'de mobil cihazlarda en fazla yapılan aktivitelerin başında oyunların olduğu ve yetişkinlerin %79'unun mobil oyun oynadığı biliniyordu. Hedef kitlenin en önemli özelliklerinden biri de mobil cihazlarla olan yakınlığıydı. Bu kitlenin yakalanabilmesi ve bilinirliğin artırılması için Türkiye’nin en geniş oyun networklerinden biri olan Adcolony ile beraber çalışıldı. İkonik tasarımı ve son teknolojik özellikleriyle Ford'un en yeni SUV modeli Ford Puma ile hedef kitleye mobil cihazlarında ulaşıldı. Yepyeni Ford Puma’nın özellikleri interaktif video deneyimi ile ön plana çıkarılarak hedef kitle, ‘Geleceği Bugünden Yaşa’ mottosu altında birleştirildi. Adcolony Dynamic End Card Reklam Modelleri arasında yer alan BOS modeli kullanılarak tüketicilere mobil cihazlar üzerinden Yepyeni Ford Puma hakkında detaylı bilgi verildi; iç ve dış tasarımı hakkında, interaktif video deneyimi ile kullanıcıların araç hakkında detaylı inceleme yapabildiği bir online kataloğa dönüştürüldü ve stil sahibi dünyasını keşfetmeye davet edildi.

Link: https://vimeo.com/506134164/a3f9583f64