MENÜ

FreeZone Festivali - Varboyletipler

Kategori : Dijitalde Influencer Yoluyla Pazarlama
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Vodafone Ajans(lar) : C-Section

Pazarlama hedefi: Vodafone FreeZone Festivali’nde sahne alacak sanatçıları ve festival alanındaki onlarca farklı etkinliği, hedef kitlenin konuşacağı ve hatta birbiriyle paylaşarak organik olarak duyuracağı bir kurgu yaratmak.

Kampanyanın amacı: FreeZone Festivalinin biletlerinin satılmasını sağlamak.

Hedef kitle: 15-25 yaş arası gençler

Yaratıcı strateji: Son zamanların en çok konuşulan fenomeni Var Böyle Tipler’le festival tiplerini hazırlamaya karar verildi.
Herkesin kendinden veya çevresinden bir şeyler bulduğu insight dolu 2 farklı karakter videosu instagram’dan yayınlanırken festivalle ilgili öğütler veren bir teyze ise pre-roll videolarda gençlerin karşılarına çıktı.
Ayrıca festival alanındaki etkinlikleri ve ödülleri de yine Var Böyle Tipler’in o alana özel çektiği videoları ile duyuruldu.

Sonuç: Instagram’da yayınlanan 2 video, hiç bir medya yatırımı yapılmadan toplamda 1.177.273 kez izlendi ve 35.380 etkileşim elde etti. 54 saniyelik pre-roll videonun ise sonuna kadar izlenme oranı %21,3 oldu. Projenin en iyi yanı ise, videoların yayınlandığı günün akşamında festivalin tüm biletleri tükenmişti ve ilk kez 3 gün önceden İstanbul’daki konserin biletlerin tamamı satılmış oldu.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://vimeo.com/208870031/102d01cfd4