MENÜ

FreeZone İnternet Avcıları

Kategori : Dijitalde Influencer Yoluyla Pazarlama
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Vodafone Ajans(lar) : C-Section

Pazarlama Hedefi: Vodafone FreeZone'un, gençlerin sokaklarda dolaşıp internet avlayabileceği yeni oyunu İnternet Avcıları'nı duyurmak.

Kampanyanın Amacı: Kullanıcılara "Vodafone FreeZone, her an her yerde hediye internet avlayabileceğimiz bir oyun yapmış. Arkadaşlarla yeni olayımız artık bu oldu! Kampüste, sokakta kafamıza göre internet avlıyoruz, bir kenara koyuyoruz, internet azalmış mı, bitmiş mi kafaya takmıyoruz…" düşüncesini aşılamak.

Yaratıcı Strateji: Sokakta internet avlamaya meyilli gençler, internetlerini en çok Youtube'a harcıyordu. Dolayısıyla avlayacağı internet onlar için bir nevi Youtube demekti. Youtube'da gençlerin en çok izlediği videoların eğlence, makyaj ve gaming videoları olduğunu tespit edildi ve bu 3 kategorinin popüler isimlerini; Naru'yu, Enes Batur'u ve Duygu Özaslan'ı videolara taşındı.

Uygulama: Tüm dijital mecralarda influancer'lar ile birlikte google play ve itunes üzerinde oyunu yayarak.

Sonuç: Hazırlanan videolar 11 milyondan fazla izlenirken, sosyal medya içerikleri 170.000'den fazla etkileşim aldı. Videoların asıl amacı olan uygulama indirme sayısı ise 770.000'e ulaştı ve hedeflenen sayıyı bir hayli geçti.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

Link 1: https://vimeo.com/252939504/d7c077a922

Link 2: https://www.youtube.com/watch?v=RokifG1vStQ

Link 3: https://www.youtube.com/watch?v=jzbjxTjtmWQ