MENÜ
12.07.2018

IAB TR ve Boğaziçi Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen Akbank UniChallenge+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı tamamlandı

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin desteğiyle 25 Haziran - 6 Temmuz tarihleri arasında Akbank’ın ana sponsorluğunda Güney Kampüsü’nde gerçekleşen 12 günlük eğitim kampı 50 üniversite öğrencisinin katılımı ile tamamlandı. Akbank’ın verdiği brief üzerine katılımcıların hazırladığı sunumlar arasından ilk 3'e giren ekipler IAB TR üyesi firmalarda 1 aylık staj imkânı elde etti.

Bu yıl rekor sayıyla 413 başvuru yapılan programa seçilen öğrencilerin 18’i İstanbul’dan, 6’sı Eskişehir, 5’i İzmir, 4’ü Ankara’dan, 3’ü Konya’dan geldi. Antalya, Giresun, Kocaeli, Trabzon’dan 2’şer; Bursa, Isparta, Kayseri, Mersin, Sakarya ve Şanlıurfa’dan ise 1’er öğrenci kampa katıldı.

Üniversitelerin 3. ve 4. sınıfları ile yeni mezun olmuş öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte öğrenciler,  2 hafta boyunca Dijital’i sektör profesyonellerinden dinleyerek “dijital” alandaki kariyer imkânlarına nasıl gidileceğinin yollarını keşfetti. Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü katılımcılara “Akbank Dijital Marka Hikayesi” başlığı altında markanın geçmişten bugüne yaşadığı dijital dönüşüm ve bu alanda yapılan çalışmalar konusunda bilgi verdi. Akbank İnsan Kaynakları ve Strateji’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce de yarının iş dünyasında olabilmek için neler yapılması gerektiğine dair  “Future of Work” başlıklı bir sunum yaptı. Programa katılanlar, derslerin yanı sıra odadan kaçış oyunu ile ekip çalışmasını, ofis gezileriyle gerçek hayatı, 20 TL ile girişimci olmayı öğrendi ve aynı zamanda eğlenceli vakit geçirdi.

Yapılan sunumlar sonrası 10 grup arasından ilk 3’e giren ekipler şöyle oldu:

Birinci Ekip:

Can Güden – Anadolu Üniversitesi

İrem Karakaş – Dokuz Eylül Üniversitesi

Nazif Sezer – Ege Üniversitesi

Pelin Okutan   – Boğaziçi Üniversitesi

Selen Özay – Sakarya Üniversitesi

İkinci Ekip:

Berk Öncel – Süleyman Demirel Üniversitesi

Erhan Karaçakı – Akdeniz Üniversitesi

Göknur Baruter – Üsküdar Üniversitesi

Musa Emir Şen – Selçuk Üniversitesi

Üçüncü Ekip:

Ali Tatlı – İzmir Ekonomi Üniversitesi

Buket Yağmur Uzun – Marmara Üniversitesi

Fatma Şeyma Doğan – Hacettepe Üniversitesi

Nevzat Tiraki  – Giresun Üniversitesi

Özlem Kabul  – Karadeniz Teknik Üniversitesi

Katılımcılardan bazıları program ile görüşlerini şu sözlerle paylaştı:

Ali Tatlı / İzmir Ekonomi Üniversitesi: “Öncelikle emek verildiği daha birinci dakikadan kendini belli eden bir etkinlikti. Benim bu eğitmenler ile IAB olmasa bırakın dersi, tanışmam dahi çok zor olurdu. Emek veren herkese teşekkürler.”

Fatma Şeyma Doğan / Hacettepe Üniversitesi: “Benim için UniChallenge; muhteşem arkadaşlar, kaliteli bir eğitim, inanılmaz bir kampüs yani kısacası çok güzel geçen bir 15 gündü.”

Gülşah Günyeli / Akdeniz Üniversitesi: “Hani bazı şanslar insanın karşısına 1 kere çıkar ya bu da öyle bir şey işte. Hem sektörün önde gelenleriyle tanışıp iş fırsatları yakalayabileceğiniz hem de harika arkadaşlıklar kurabileceğiniz, eğlenirken öğreneceğiniz bir yer UniChallenge! İyi ki varsın IAB Türkiye!”

Murat Taner / İstanbul Üniversitesi: “UniChallange üniversite hayatım boyunca öğrenemediğim sektöre dair tüm bilgileri iki hafta gibi kısa bir sürede genel hatlarıyla da olsa bizlere aktarabildi. Dijital reklam ve pazarlama konusunda önemli bir deneyim kazanmamı sağladı. Her şey için teşekkürler.”

Geçtiğimiz üç senede başvurusu kabul edilen 150 katılımcıdan 93’ünün kamp sonrasında staj ve iş imkanı bulduğu eğitim, bu yıl da sektörün insan kaynağına önemli bir destek oluşturacak.

Etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgi için: www.unichallenge.net