MENÜ

Gez Göz Sneijder

Kategori : İnteraktif Reklam Filmleri
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : PepsiCo Ajans(lar) : Wanda Digital

Pazarlama hedefi: Lipton Ice Tea'nin satışını ve bilinirliğini artırmak, harareti dindiren bir içecek olduğu algısını tüketicide oluşturmak.

Kampanyanın amacı: Lipton Ice Tea'yi hararet alan bir içecek olarak konumlandırarak ürün satışını artırmak.

Hedef kitle: Yoğun sıcaklar ve stres sebebiyle gün içinde harareti artan, günlük serinlik ihtiyacını nasıl gidereceğini bilmeyen tüketiciler.

 Yaratıcı strateji: Türk halkının günlük hayatında yoğunca yaşadığı hararetin çözümünün Lipton Ice Tea olduğunu göstererek ürünü hem fiziksel bir serinletici hem de hararet dindirici olarak konumlandırmak...

Uygulama: Sevilen futbolcu Sneijder'in İstanbul sıcağında Ice Tea ile fiziksel ve ruhsal hararetini nasıl koruduğunu anlatan interaktif bir kurgu hazırlandı. Yaratılan oyun, mikrosite, izlesene.com ve Facebook embed aracılığıyla üç farklı mecrada oynanabildi. Stresli bir günde her Türk'ün başına gelebilecek olaylar sırayla Sneijder'ın başına geldi.

İnteraktif video oyun boyunca kullanıcıların Sneijder'in yerine geçmesini sağladık. Bu hissiyatı artırmak için, videonun akışına müdahale etmelerine izin verildi. Sneijder, arızalanan aracı yüzünden trafiğe takıldı, sıcakta sokaklarda koştu, toplu taşıma çilesine tanık oldu, neredeyse boğazda boğuldu. Her seferinde harareti biraz daha arttı. Bu da ekranın sağ alt köşesindeki Hararetmetre'ye yansıdı.

Sonuç: Gez Göz Sneijder, yoğun ilgiyle birlikte yaklaşık 1 milyon kez oynandı. Oyuna başlayan kullanıcıların %81'i interaksiyonların tümünü tamamlayarak dört dakikalık kurgunun sonuna ulaştı. Alınan reaksiyonların %98'i pozitif yorumlardan oluştu. Uygulama organik paylaşımlarla aynı dönemde aynı platformda yayınlanan içecek reklamlarından 9,6 kat, ayrıca yapılan paylaşım, yorum ve likelarla diğer reklamlardan 87 kat fazla interaksiyon aldı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=u4v00f1JTWo&feature=youtu.be