MENÜ

GNCTRKCLL Mobil Uygulaması

Kategori : Markalı Mobil Aplikasyonlar
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Veriden Esinlenen Yaratıcılık
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Turkcell Ajans(lar) : Wanda Digital

Pazarlama hedefi:  Marka sadakatini güçlendirmek ve hedef kitlenin marka ile olan duygusal bağını kuvvetlendirmek

Kampanyanın amacı:   GNCTRKCLL uygulamasının bilinirliğini arttırmak ve kullanıcıyı uygulamayı indirmeye yönlendirmek

Hedef kitle: Hedef kitle, uzun vadede 14-26 yaş aralığında yer alan 7 milyon GNCTRKCLL üyesiydi. Orta vadede ise, akıllı telefon sahibi 1,5 milyon GNCTRKCLL'liydi. 

Yaratıcı strateji: Hedef kitlenin kişiselleşen kurgulara pozitif tepki verdiğinin bilinciyle, kullanıcının GSM hareketlerini, hattıyla ilgili harcamalarını, dijital ve sosyal medya alışkanlıklarını anlamlandıran bir oyunlaştırma dünyası yaratıldı. Gençlerin markayla olan iletişimini eğlenceli kılan bir rozet sistemi oluşturuldu ve rozetlere kişiselleştirilmiş faydalar bağlandı. Sürekli güncellenen yaratıcı içerikle farklılaşarak ve gençlerin uygulamada daha fazla vakit geçirmeleri sağlandı.

Uygulama:  

Platformun merkezindeki oyunlaştırma motoru sayesinde, gençlerin bu uygulama üzerindeki tüm davranışları ve ayak izleri takip edildi.

Datayı yöneterek, gençlerin hayatlarını kolaylaştıracak faydalar gerçek zamanlı olarak sunuldu.

Rozet sistemi sayesinde, kurgular hem kolaylaştırıldı ve eğlenceli hale getirildi.

Örneğin 3 kere sinema kampanyasından faydalanan gnçtrkcll'li, uygulama üzerinden sinema rozetini kaptı, 4. Biletini gnctrkcll’den hediye aldı. Eğer AşkMeşk paketini kullanıyorsa, bir bileti de sevgilisi için kazandı.  

Kullanıcıların GSM harcamalarına ve kalan paketlerine  göre ceplerine ve kullanımlarına en uygun paketler önerildi.
Tüm bunları yaparken de gençleri tanıma, kategorize etme, ödüllendirme ve onların isteklerine ve ihtiyaçlarına göre iletişim kurma fırsatı yakalandı.

Sonuç:

  • Uzun vadeli ve sürdürülebilir bir müşteri sadakati projesi olarak, uygulama gençleri tanımaya ve onlara özel kişiselleştirilmiş faydalar sağlanmasına olanak sundu.
  • GNCTRKCLL uygulamasını 3 ayda 260,000'den fazla genç indirdi. Ayda ortalama 10 kere giriş yaptılar. 
  • Uygulama içinden 400,000'den fazla rozet kazandılar ve 100,000'den fazla kişisel fırsattan faydalandılar. 
  • Uygulama içindeki sorular gençler tarafından 500,000'den fazla kez cevaplandı. Bu sorulara gelen cevaplar sayesinde hedef kitlenin alışkanlıkları ve beğenileri hakkında birçok veri elde etme şansı yakalandı.
  • Canlı destek hattı Gencaver, uygulama içinden 200,000'den fazla soru cevapladı. 
  • Kullanıcılar GNCTRKCLL'e App Store ve Google Play'de markalı bir uygulamanın bu sektördeki en iyi puanı olan 4.5 yıldızı verdiler. 
    Google Play'de tam 10,000 kullanıcı 5 yıldız verdi.
  • GNCTRKCLL uygulaması sayesinde daha önce marka işbirliği kampanyalarımızdan faydalanmamış 70,000 yeni kullanıcı uygulama içinden faydalandı. 

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

vimeo.com/116844126