MENÜ

Gnctrkcll Sevgililer Günü

Kategori : Sosyal Medya Aplikasyonları
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Turkcell Ajans(lar) : Efabrika

Pazarlama hedefi: Sevgililer Günü sevgilisi olan için de olmayan için de hep sıkıntı olmuştur. Turkcell bunun bilinciyle Sosyal medyada ses getirecek bir çalışma yapmayı hedefledi.

Kampanyanın amacı: Gnçtrkcll de Zaytung ve Gnçtrkcll iş birliği ile Sevgililer Günü’nünü sosyal medyada eğlenceli bir oyun haline getirmeyi amaçladı.

Hedef kitle: Sevgilisi olan ve olmayan, Sosyal medyayı aktif kullanan tüm Gnctrkcll üyeleri

Yaratıcı strateji: Uygulamaya facebook.com/gnctrkcll adresinden ulaşılıyordu. “Sevgililer Günü’nü Nasıl Atlatırsın?” uygulamasına giren kullanıcılar Zaytung’ta Sevgililer Günü konulu bir haberin baş karakteri oldular.

Uygulama: Kullanıcıların adına Zaytung’ta çıkacak haber için kullanıcılar önce uygulamada karşılarına çıkan ilişki durumunuz, Sevgililer Günü’ne bakış açınız gibi konulardaki soruları cevapladılar. Sorulara cevap verdikten sonra kullanıcıların isminden ve fotoğrafından oluşan kişiselleşmiş bir Zaytung haberine yönlendirildiler. Bu haberler Facebook ve Twitter’dan da paylaşılabildi. Uygulamanın viral yayılımı çok fazla olduğundan uygulama Sevgililer Günü bittikten sonra bile kullanıcılar tarafından kullanılması sağlandı. Ayrıca uygulamayı kullanan kullanıcılar Sevgililer Günü’nde kullanmaları için 300 MB + 300 SMS kazandılar.

Sonuç:

  • 15 günün sonunda 104.123 yeni hayran sayısını elde edildi.
  • 75.008 adet haber oluşturuldu.
  • gnçtrkcll Sevgililer Günü uygulaması 972.687 kez görüntülendi.
  • gnctrkcll.zaytung.com adresinden Facebook uygulamasına 568.276 kişi geldi.
  • 14.548 kişi telefon numaralarını bırakarak dakika ve data paketi kazandılar.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=7ApvWxkgE0o