MENÜ

GQ’dan çıplak gösteren gözlük GQ-R

Kategori : Deneysel ve Yenilikçi
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : GQ Türkiye Ajans(lar) : Rafineri

Pazarlama hedefi: GQ Türkiye lansmanıyla birlikte, özel bir proje hazırlayarak alışılmışın dışında etkili ve sürpriz bir tanıtım yaparak diğer dergilerden farklı olduğunu göstermek hedeflendi.

Hedef kitle: Elit yaşam tarzları, ilişkiler, moda ve alışveriş üzerine farklı deneyimler peşinde olan, AB sınıfında yer alan, modern, şehirli erkekler.

Yaratıcı strateji: Özel bir davetiyeyle başlayan ve web sitesinde devam eden büyük bir sürpriz hazırlandı. Yıllardır süregelen bir hayal olan çıplak gösteren gözlüğü yapsa yapsa GQ yapardı.

Uygulama: Reklam filmleri ve basın ilanlarından sonra dijital dünyada daha farklı bir şekilde dikkati çekilmesi hedeflenen özel bir kitleye sürpriz bir doğrudan gönderim yapıldı.

Zarfın içinden çıkan gözlükle birlikte gq-r.com adresine giren kullanıcılar, webcam’lerini aktif hale getirerek yıllardır hayalini kurdukları teknolojiyle tanışmanın keyfini yaşadılar.

Sonuç: Dünyanın ilk çıplak gösteren gözlüğü gönderilen kullanıcılar şaşkınlıklarını ve mutluluklarını ilettiler, GQ lansmanı için çok farklı bir deneyim gerçekleştirilmiş oldu.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://clients.rafineri.net/rafineri/mixx_awards/gq.html