MENÜ

Hadise’ye Çaktırmadan Kaşıkla

Kategori : İnteraktif Reklam Filmleri
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Nestlé Ajans(lar) : Wanda Digital

Pazarlama hedefi: Nestle krem çikolatanın lansmanını yapmak

Kampanyanın amacı: Ürünü rakiplerinden farklı kılan bütün fındık tanesini ön plana çıkaran bir kurgu hazırlayarak kullanıcıların ürünü denemelerini sağlamak.

Hedef kitle: Online dünyada vakit geçiren 20-45 yaş arası kadınlar

Yaratıcı strateji: Fındığı kapamak için başında çıkacak kavgaları önceden tahmin ederek, hedef kitlenin sıkça kullandığı Facebook'ta üründen ilk kaşığı alma üzerine bir advergame tasarlanmasına karar verildi

Uygulama:   Advergame’de kullanıcıların karşılarına, söz konusu Nestlé krem çikolata olduğunda, en az kendileri kadar istekli bir rakip koyuldu: Hadise! Konser öncesi kuliste rahatlamaya çalışan Hadise, krem çikolatasından bir kaşık alma niyetindeydi; ancak etrafı onu bu keyif anını yaşamaktan alıkoyan faktörlerle sarılıydı. Bu karmaşayı fırsat bilen kullanıcılar, yalnızca tek bir buton kullanarak kaşıklarını kavanoza yaklaştırmaya çalıştı. Ne var ki Hadise’ye çaktırmadan kavanozdan bir kaşık almak o kadar da kolay değildi. Durmadan kullanıcıya gözdağı veren Hadise, yan gözle onları izlemeye devam etti. Yine de krem çikolata aşkı için sabırla ve kurnazlıkla mücadele eden kullanıcılar, fındığı kapmayı başardı.

Tek tuşluk interaksiyonla kullanıcıların kaşıklarını kavanoza yaklaştırarak kolayca oyunun tadını çıkarabileceği bir yapı tasarlandı.

Sonuç: Advergamelerin sonu geldi” denilen bir dönemde Hadise’ye Çaktırmadan Kaşıkla, 350.000 tekil kullanıcı tarafından ziyaret edilerek toplam 1.000.000'dan fazla oynandı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=NIleEvEx7cw&feature=youtu.be