MENÜ

Haluk Levent'den Sevgililer Günü Sürprizi

Kategori : Dijitalde Influencer Yoluyla Pazarlama
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Samsung Türkiye Ajans(lar) : Starcom Onedio

Pazarlama hedefi: Samsung’un Galaxy A 2017 serisi lansman kampanyası dahilinde Sevgililer Günü’nü sahiplenip özel bir iletişim yapmak ve ürünle hedef kitlesi arasında güçlü bir bağ kurmak isteniliyordu.

Kampanyanın amacı: Sevgililer Günü’nde yayımlanmak üzere hazırlanan hikayenin viral etki kazanıp Samsung’un Galaxy A 2017 serisini “Çok şey için, bir A yeter.” sloganıyla genç hedef kitleye duyurarak bilinilirliğini artırmak hedeflendi.

Hedef kitle: 18-34 yaş arası Millennials

Yaratıcı strateji: Haluk Levent’in kaybettiği montuyla ilgili attığı o meşhur tweet’in peşinden giderek Sevgililer Günü için soluk soluğa bir hikaye kurgulandı. Samsung’un Galaxy A 2017 serisini “Çok şey için, bir A yeter.” sloganıyla genç hedef kitleye duyurmak amacıyla Sevgililer Günü’nde yayımlanmak üzere bu hikayenin kısa filmi yapıldı. Hikayede sevginin biriktirilen anlar ile daha değerli olduğu mesajı vermek için #1ANyeter mesajı ve Haluk Levent’in Beni Biraz Anlasana şarkısını kurguya dahil edildi. Viral etki kazanması istenilen çalışmayı Onedio’nun sosyal medya hesaplarında yayıldı.

Uygulama: #1ANyeter temalı videosunun yayılımını gençlerin yakından takip ettiği sosyal içerik platformu Onedio’nun sosyal medya hesaplarından sağlandı.

Sonuç: Onedio’nun sosyal medya hesaplarından yayılan video 1.300.300 kişi tarafından izlendi; ; 28.000 etkileşim alan içerik hakkında yapılan pozitif yorumlar marka iletişimine büyük katkı sağladı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://vimeo.com/208805325