MENÜ

Hatalı Aramalar

Kategori : Arama Motoru
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Oppo Ajans(lar) : Carat Karbonat

Pazarlama hedefi : OPPO’nun Google'daki marka görünürlüğünü artırmak, akıllı telefon sektöründe rakiplerine güçlü bir alternatif sunan özelliklerini öne çıkarmak ve telefon satışlarını artırmak.

Reklamın hedefleri : Akıllı telefon sektöründe güçlü medya yatırımlarının yapıldığı Google’da OPPO marka görünürlüğünü artırmak. Google’da rakip markaları hatalı şekilde aratan ve satın alma aksiyonu gösteren potansiyel hedef kitlenin rotasını OPPO’ya çevirmek. Google algoritmasına göre detaylı bir şekilde hazırlanan yaratıcı metin setleriyle, kullanıcıların web sitesinde geçirdiği süreyi ve telefon satışlarını artırmak.

Hedef kitle:Google’da akıllı telefon araştırmaları ve karşılaştırmaları yapmayı seven, telefonda fiyat performans özelliklerine önem veren, akıllı telefon almak isteyen herkes.

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: Türkiye’nin %81,8’i yabancı dil bilmiyor, bu nedenle Google’da rakip markalar okunduğu gibi yazılarak aratılıyordu. Bunun yanında OPPO okunduğu gibi yazılıyor, yazıldığı gibi okunuyordu. Bu sosyal içgörü, OPPO’nun satışlarını artırmak için kampanyanın merkezi haline getirildi. Google’da rakip markaları satın alma eğilimi gösteren ve hatalı arama yapan hedef kitlenin rotası, stratejik bir hamleyle OPPO’ya çevrildi. Kullanıcıları hiç beklemedikleri bir anda yakalayan yaratıcı metin setleriyle güçlü bir CTA yaratıldı. Kullanıcılar doğrudan farklı OPPO telefon modellerine yönlendirildi.

İnteraktif Taktikler: Hedef kitle için bir arama motoru alışkanlığı haline gelen ‘’hatalı yazımlar’’, kampanyanın stratejik çıkış noktasıydı. Bu hataları bir fırsata çevirmek için, Google Trends verileri detaylı bir şekilde analiz edildi ve arama hacmi en yüksek olan ‘’ayfon, huvayi, şayomi, elci’’ gibi anahtar kelimeler ayrı ayrı hedeflendi. Kullanıcıların ilk gördükleri anda dikkatlerini çekecek yaratıcı metin setleri hazırlanarak, aranılan markaya güçlü bir alternatif sunan OPPO telefon modelleri öne çıkarıldı. Reklama tıklayan kullanıcılar doğrudan web sitesindeki satış alanına yönlendirildi.

Link:http://we.tl/t-22HseKaGY6