MENÜ

Hayat Müşterek Simgesi

Kategori : Toplumsal Cinsiyet Eşitliği
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Kiğılı Ajans(lar) : Youthworks

Pazarlama Hedefi: Yıkama, ütüleme, kurutma işleri için akla kadınların gelmesi durumunu değiştirmek ve mesajı mümkün olduğunca fazla kişiye ulaştırmak.

Reklamın Hedefleri: Her kıyafetin etiketinde o kıyafete dair uluslararası anlamları olan simgeler bulunur. Bu simgeler kurutma, yıkama, ütüleme üzerine uyarılardır. Peki bu uyarılar hangi cinse yapılıyor? Yıkama, ütüleme, kurutma yapan birini düşündüğünüldüğünde aklınıza ilk kadınların geldiği algının değişimine destek olmak için, tam da o etkilere bir de Hayat Müşterek Simgesi eklendik. Ve bu simge, Kadınlar Günü’nde bir video ile herkesle paylaşıldı.

Hedef Kitle: Her yaştan erkek ve kadın.

Yaratıcı Strateji ve Medya Stratejisi: Kiğılı etiketlerine yeni simgenin basımıyla başlanan iletişim stratejinin yol haritasını çizdi. Buradan hareketle çekilen video tüm Kiğılı dijital kanallarından yayınlarak viral etki ile bir iletişim stratejisi belirlendi.

Uygulama: Dijital tarafta; Instagram, Youtube, Twitter, Facebook ve Influencer paylaşımları yapıldı. Fikir sadece filmde kalmayıp, gerçek hayatta da bir değişime neden oldu. Tüm Kiğılı etiketlerine yeni simgenin basımına başlandı. Bu değişim de çok düşük bir prodüksiyon bütçesiyle ve olabildiğince yalın ve net bir şekilde video haline getirildi. Emre Kınay’ın sesi filme eşlik etti.

Link: https //www.youtube.com/watch?v=jI-cmHhTHZg