MENÜ

Hayata Bi’ Tatlılık Kat

Kategori : Kampanya Etkililiği
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Unilever Ajans(lar) : Standby Creative Group

Pazarlama hedefi: Brand power oranında artış yakalamak, bu artışı satışa yansıtmak ve penetrasyonu güçlendirmek. 

Reklamın hedefleri: Sosyal mesafe dolayısıyla artan dijital tüketimden faydalanarak evdeki birlikteliği dijital birlikteliğe çevirmek, dijital platfomlarda marka bilinirliği artırmak.

Hedef kitle: Tüm cinsiyet gruplarında, 24-70 yaş arası, şehirli, beyaz yakalı, toplumsal konularda duyarlı insanlar.

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: “Carte D’or Bi' tatlılık yap!” purpose kampanyası doğrultusunda marka söylemindeki gibi büyük hazırlıklara gerek kalmadan evdeki insanları mutlu etmenin bir yolunu bulmak, hedef kitleyi evlerinde geçirdiği bunaltıcı gündemden uzak tutmak, evden de sosyalleşebileceklerini hatırlatmak için bi tatlılık yap serisi oluşturuldu.Birlikteliğin, evdeki keyifli sohbetlerin ve çat kapı bir araya gelişlerin markası olarak pandemi döneminde birlikteliğe farklı bir bakış getirmenin yolları arandı. Sosyal mesafe dolayısıyla artan dijital tüketimden faydalanılarak evdeki birlikteliği dijital birlikteliğe çevirmeye karar verildi. “Bi' tatlılık yap!” purpose kampanyası nezdinde hedef kitlenin yaşam stilindeki motivasyon kaynaklarının dijital platfomlarda canlandırması hedeflendi. Anlık misafirliklerin ve bir araya gelişlerin dondurma markası olan Carte d’Or olarak pandemi sürecinde dijital birliktelik merkeze alındı. Evde kalanların moralini yüksek tutmak için seri şeklinde yayınlanan  jestler tamamen dijital platformlarla duyuruldu. Ülkenin sevilen 7 sanatçısıyla yayınlanan canlı Instagram & YouTube konserleriyle hedef kitlenin ilgisi çekildi. 15’in üzerindeki pratik tarif videolarıyla da desteklenen kampanya dijital satın alım kanallarına yönlendirilerek evde kalınan her ana dijital keyifler sığdırıldı.

Uygulama: Proje planlanırken markanın purpose iletişimi merkeze alındı. Purpose kampanyası dijital dünyaya ve pandemiye uyarlanan iletişimler ile hedef kitlenin beğenisi kazanıldı. Tüketicilere pandemide mutlu olmanın ve sosyal yaşamdaki eksikliklerin çözümü olarak evde güzel vakit geçirebilecekleri tatlılıklar yapıldı! Can Bonomo ve Candan Erçetin'le başlayan dijital konserler MigrosTV ile desteklenerek 5 canlı konser daha yayınlandı. Ek olarak pasta şefi Bengi Kurtcebe ile Bi Tatlı Tarifler serisi başlatıldı. Takipçilere pratik tarifler öğretildi! Dijital dünyada kurgulanan kampanya ile ülkenin en fazla izlenen televizyon kanallarında ve online gazetelerinde organik olarak yer alındı. Instagram, YouTube, MigrosTV, Onedio ve birçok influencer hesabında yer alınarak milyonlarca kişiye ulaşıldı. Online market kanalları yönlendirmeleriyle projenin satış aşaması da mobilde tutuldu.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=0L-iCQwoXgw