MENÜ

Heimlich Sandalyesi

Kategori : Özel Gün İletişimi
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Hamm Design Ajans(lar) : Publicis Türkiye

Pazarlama hedefi : Hamm Design markasndan söz ettirmek, web site ziyaretlerini artırarak konuşulma değeri yaratmak.

Reklamın hedefleri : Heimlich manevrasının yalnızken uygulanabilen bir versiyonunun bulunduğunu anlatmak ve bu konuda farkındalık yaratmak. Hamm Design markasının bilinirliğini de artıracak bir sosyal sorumluluk projesi vesilesiyle hedef kitleyle duygusal bağ kurmak.

Hedef kitle: Ev dekorasyonu meraklıları başta olmak üzere sosyal medyayı aktif olarak kullanan A,B ve C S.E.S. grubundakiler.

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: “Kullanıp atılmaz, miras bırakılır.” mottosunu benimseyen Hamm Design oldukça önemli ve çok az insan tarafından bilinen bir ilk yardım hareketini miras bırakmak istedi. Çünkü bu hareketin temelinde herkesin kolayca ulaşabildiği bir mobilya bulunuyordu. Bir sandalye, gıda boğulması anında hayat kurtarabiliyordu. Ana mecra dijital platformlar olarak belirlendi, influencer iletişimi ve mağaza entegrasyonuyla projenin yayılımını artırmak hedeflendi.

İnteraktif Taktikler: Sandalyeyi tanıtan bir lansman filmi yayınlayarak izleyenleri manevranın nasıl yapıldığını anlatan videoya yönlendirdiler. Aynı zamanda ürün ünlü influencerlara gönderildi ve onlardan hayati manevrayı takipçilerine uygulamalı olarak anlatmaları istendi. Websitedeki tüm sandalyelerin ismi Heimlich olarak değiştirilerek, manevranın uygulanışına yer verildi. Mağazalardaki tüm sandalyelere yerleştirilen kartlarla, ziyaretçiler bilgilendirici videoya yönlendirildi.

Link: 
https://youtu.be/FOvzNBTodqc