MENÜ

Hopi BP Markalı Pin Uygulaması

Kategori : Ev-Dışı Dijital
Ödül : Gümüş MIXX
Kategori : Mekan- Temelli Reklam
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Mobil Kampanyalar
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Dijitalden Mağazaya
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : BNR Teknoloji Ajans(lar) : Zoom İletişim

Pazarlama Hedefi: Yeni üye kazanımının yanısıra Hopi üyelerinin kullanım sıklığını arttırmak, aktif olmayan Hopi üyelerini Hopi kullanmaya yönlendirmek.

Kampanyanın Amacı: Akaryakıt, hane halkı harcama verilerine göre kira ve gıdanın ardından en çok harcama yapılan üçüncü kategoriydi. Aynı zamanda akaryakıt kategorisi marka sadakat oranının yüksek olduğu bir kategoriydi. Bu işbirliğiyle Hopi kullancısı araç sahiplerini BP istasyonlarına yönlendirmek ve onların benzin alışveriş rutinlerinin bir parçası haline gelmek hedeflendi.

Yaratıcı Strateji: Yandex Navigasyon uygulamasında benzin istasyonlarının ATM’lerden sonra en çok aranan ikinci kategori olduğu verisinden yola çıkarak mecra seçimi Yandex Navigasyon olarak belirlendi. Böylelikle, hem ayda 71 milyon kez kullanılan bir serviste media-first bir işe imza atılmış hem de hedef kitleye lokasyon bazlı ve seyir halinde ulaşılmış olacaktı.

Uygulama: Türkiye’de bulunan 657 BP İstasyonu için haritalarda markalı pinler oluşturuldu. 
Navigasyon üzerinden herhangi bir rota izleyen araç sahipleri BP istasyonlarına 150 metre yaklaştıklarında haritalarının üzerinde BP pin’leri belirdi. Pin’e tıklayan kullanıcılar Hopi-BP kampanyasının duyurusunu gördüler.

Sonuç: Fırsat iletişimini hedef kitleye doğru yerde ve doğru zamanda sunan kampanya, Hopi’nin gerçekleştirdiği müşterek kampanyalar arasında en başarılı ilk 3 kampanya arasına girdi.

5 hafta süren kampanya boyunca;
• BP pinleri 10,6 Milyon kez görüntülendi,
• Hopi aplikasyonu 11.000.000’dan fazla kez açıldı,
• 1.300.000 paracık dağıtıldı,
• BP’nin Yandex Navigasyon uygulamasında benzin istasyonları arasından aldığı pay %70 arttı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://www.youtube.com/watch?v=FfRBoVmKxMw&feature=youtu.be