MENÜ

Hotwave 3D

Kategori : Dijital Ses Reklamcılığı
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Frito Lay Ajans(lar) : OMD AdColony Turkey

Pazarlama Hedefi: Yeni ürünün bilinirliğinin ve penetrasyonunun atırılması.
Reklamın Hedefleri: İlgili hedef kitleye ilgili içerikler ile gidilerek dikkatlerinin çekilmesi ve yeni ürün bilinirliğinin artırılması.
Hedef Kitle: Gen Z
Yaratıcı Strateji ve Medya Stratejisi: Hedef kitle müzik zevklerine göre segmente edilerek Spotify’da en çok dinlenen Pop, Rock ve Hip hop genrelerine özel kreatifler oluşturuldu. Spotify 3D Audio ile 3 boyutlu cipsin mesajı ilgili hedef kitleye ilgili kreatifle iletildi.
Uygulama: Doritos Hotwave 3D “önce patlar sonra yakar” mesajı üretildi ve iki aşamalı bir tat sunularak Spotify’ın 3D Audio reklam modeli müzik ile bir araya getirildi. Spotify’ın 3D Audio reklam özelliği ile bir kulaktan patlama bir kulaktan ise yanma efekti verilerek hem Doritos Hotwave 3Di diğer tüm Audio reklamlardan farklı bir şekilde konumlandırılarak hedef kitlenin Doritos’u istemesi sağlandı hem de acı tadı vurgulamak için “yakar” mesajı iletildi. Dinleyicilere kişisel müzik türü tercihleriyle ulaşmak ve Spotify deneyimlerini bölmemek çok önemliydi. Bu nedenle Türkiye’de en popüler olan 3 farklı müzik türü altyapısı belirlendi: Pop, Rock ve Hip hop. Hedef kitlenin anlık müzik deneyimleri minimum seviyede etkilenerek o an dinledikleri müzik türünün sound’unda 3D bir deneyim yaşatıldı.
Link: https://vimeo.com/508861733/b2bdad4c88