MENÜ

HP Sprocket

Kategori : Ev-Dışı Dijital
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Mekan- Temelli Reklam
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : HP Ajans(lar) : OMD

Pazarlama Hedefi: Ürün bilinirliği ve satış.

Kampanyanın Amacı: HP Sprocket ürününün bilinirliliğini ve satış yapılan mağazalardaki ziyaretçi sayısını arttırmak.

Yaratıcı Strateji: Yılın son ayında, yaklaşan yılbaşı döneminin yarattığı alışveriş yoğunluğu kaçırılamazdı. Bu doğrultuda, ürününün satıldığı fiziksel mağazaların yer aldığı ve hedef kitlesi ile en çok örtüşen iki alışveriş merkezi seçildi; Kanyon ve Zorlu AVM... Strateji; bu alışveriş merkezlerine gelen ve belirlenen segmentlere uyan kullanıcılara, hem açıkhavada hem de hiper lokal ile mobilde ürününü tanıtmaktı. Ayrıca medyayı, odak noktasına veriyi koyarak vizyoner ve inovatif bir biçimde kullanmak istenildi.

Uygulama: Programatik OOH teknoloji firması Awarion ve mobil pazarlama ve teknoloji firması Blesh ile yapılan işbirliği sonucunda, kullanılan DSP üzerinden programatik OOH kampanyası oluşturuldu. Blesh altyapısı ile belirlenen segmentlere ait üçüncü parti kitle verisini kullanarak; gerçek zamanlı spot alımı yapmış ve bu alanda bir ilke imza atmış olundu. OOH kampanyasına paralel olarak aynı DSP’de senkronize ve aynı alışveriş merkezlerinde hiper lokal şekilde, mobil display kampanyası da gerçekleştirildi.

Sonuç: Sektörde ilk kez 3. Parti kitle verisi kullanarak gerçekleştirilen programatik açıkhava yayını ile 1 haftalık veri-destekli kampanya boyunca sadece hedef kitlesi içinde yer alan öğrenci ve seyahat severler AVM’de yoğun olduğu anlarda gerçek zamanlı spot satın alımlarıyla toplam 452.380 kişiye ulaşılırken, %25 medya harcama tasarrufu elde edildi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://www.youtube.com/watch?v=vABcXTCKsPg&feature=youtu.be