MENÜ
22.05.2020

IAB TR tarafından düzenlenen Akbank UniChallenge Express, gençleri Dijital Pazarlama İletişimi sektörüyle tanıştırdı.

IAB TR tarafından 11-18 Mayıs tarihleri arasında online olarak düzenlenen Akbank UniChallenge Express tamamlandı. Bir haftalık kampa Türkiye genelinden 530 başvuru arasından seçilen 60 üniversite öğrencisi ve yeni mezun katıldı. Akbank tarafından verilen konu üzerine katılımcıların hazırladığı sunumlar arasından ilk 3’e giren ekipler IAB TR üyesi firmalarda 1 aylık staj imkânı elde ederken, birinci olan ekip üyeleri Eylül ayında Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşecek olan kampa katılım hakkı kazandı.

Programa yapılan 530 başvuru 45 şehir ve 105 üniversiteye yayıldı. Programa seçilen öğrencilerin 26’sı İstanbul’dan, 10’u Ankara’dan, 6’sı Eskişehir’den, 4’ü İzmir’den gelirken Manisa, Sakarya’dan ikişer, Adana, Antalya, Isparta, Kars, Kayseri, Konya, Kütahya, Uşak, Yalova ve Zonguldak’tan birer öğrenci katıldı.

Üniversitelerin 3. ve 4. sınıfları ile yeni mezun olmuş öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte öğrenciler, bir hafta boyunca Dijital’i sektör profesyonellerinden dinleyerek “dijital” alandaki kariyer imkânlarına nasıl ulaşılabileceğinin yollarını keşfetti. Programa katılanlar, derslerin yanı sıra aynı zamanda mentorlarıyla birlikte altı kişilik gruplar halinde sunumlarını hazırladı.

Yapılan sunumlar sonrası 10 grup arasından ilk 3’e giren ekipler şöyle oldu:

Birinci Ekip:

Burak Şahin - Bahçeşehir Üniversitesi

Cansu Özgüreli - Ege Üniversitesi

Ebru Aydoğdu - ODTÜ

Eda Özer - Marmara Üniversitesi

Hale Kaşka - İstanbul Üniversitesi

Onur Kenar - Anadolu Üniversitesi

İkinci Ekipler:

Aslı Merdan - İstanbul Teknik Üniversitesi

Buket Aras - Bahçeşehir Üniversitesi

Burak Türkay - İstanbul Üniversitesi

Büşra Vaner - Çukurova Üniversitesi

Ömercem Aydıngüler – ODTÜ

Sena Namlıoğlu - İzmir Ekonomi Üniversitesi

ve

Defne Tural - Özyeğin Üniversitesi

Ecem Bayrak - Dumlupınar Üniversitesi

Kübra Yiğit - Erciyes Üniversitesi

Oğuzhan Yıldız - TED Üniversitesi

Okan Tunçel - Celal Bayar Üniversitesi

Serra Çıyrak - İstanbul Ticaret Üniversitesi

Üçüncü Ekipler:

Ahmet Onur Ürkmez - Anadolu Üniversitesi

Demirhan Şerif Güven - İstanbul Bilgi Üniversitesi

İrem Koca - Selçuk Üniversitesi

Özlem Akçakavak - İstanbul Üniversitesi

Pelin Karabulut - Ankara Üniversitesi

Süleyman Arif Gürü - İstanbul Aydın Üniversitesi

ve

Anıl Daloğlu - Celal Bayar Üniversitesi

Büşra Tuncel - Boğaziçi Üniversitesi

Emircan Demir - Anadolu Üniversitesi

Gülsina Yaren Tunç - Marmara Üniversitesi

Zeynep Kocaoğlu - Sakarya Üniversitesi

Zeynep Yıldırım - İstanbul Üniversitesi

Katılımcılardan bazıları program ile görüşlerini şu sözlerle paylaştı:

Burcu Patat / İstanbul Üniversitesi:Bir kere bu süreçte reeldde görüşmeye ve sosyalleşmeye yakın olabileceği kadar yakındı ve bir süredir karantinada bulunan bizlere çok çok iyi geldi. Çok tatlı insanlarla tanıştım, Çok iyi arkadaşlıklar edindim ve hepsinden farklı bir şeyler öğrendim. Müthiş bir süreçti. İyi ki buradaydım <3”

Büşra Vaner / Çukurova Üniversitesi: “Her şey mükemmeldi. Şunu belirtmeliyim ki iki saate sığdırılmış bir webinar değil tam anlamıyla kamp niteliğindeydi. Tüm aksiyonlar ve ilkler ile deneyim dolu bir haftaydı. Yeni dostluklar, rekabet duygusu, muhteşem ekip ruhu ve uyum ile kalbim de eğitimim de katlandı diyebilirim. Teşekkürler IAB ailesi ve Akbank. :)”

Okan Tunçel / Celal Bayar Üniversitesi: “Öncelikle UniChallenge Express ile bize bu imkanı yaratan IAB ekibine ve Akbank’a özel olarak teşekkür etmek isterim. Geçirdiğimiz bu zorlu dönemde bizleri bir araya toplayarak böyle bir etkinlik düzenlemek eminim ki katılan herkes için çok değerliydi. Ayrıca gerek eğitimler, gerek ise briefler veren tüm katılımcı eğitmenlere de çok teşekkür ederim. Bu 1 haftada kendim adına konuşmam gerekir ise, inanılmaz verimli ve eğlenceli vakit geçirdiğimi söyleyebilirim. Bu program benim için çok büyük bir deneyim oldu. Tekrardan emeği geçen herkese çok teşekkürler. İyi ki UniChallenge ailesinin bir parçası oldum!”

Onur Kenar / Eskişehir Anadolu Üniversitesi: “Oldukça konsantre bir kurgusu var. Her şeyi bu kadar dahil ederek birbirinden ayrı tutabilmek ayrı bir güç olmalı. Grupların sinerjini oluşturacak şekilde cvlere bakarak tek tek dağıtmaları, verilen briefin tam bir challange başlatması. Korona döneminde tebessüm ettiren hatıralarla ayrıldığımız bir yer.”

Kampı başarıyla tamamlayan katılımcıların staj ve iş imkânı bulduğu eğitim, bu yıl da sektöre insan kaynağına destek olmaya devam ediyor. Eylül ayında yine Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin desteğiyle gerçekleşecek programın sonrasında da bu rakamın artması bekleniyor.

Etkinlik ile ilgili ayrıntılı bilgi için: www.unichallenge.net