MENÜ
23.09.2019

IAB TR ve Boğaziçi Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen Vestel UniChallenge Tech sona erdi

IAB TR tarafından, Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin desteğiyle 5 yıldır yürütülen Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı UniChallenge, Tech versiyonuyla geçtiğimiz hafta ilk kez Mühendislik öğrencileri için düzenlendi. Temel hedefi mühendis adaylarına, teknoloji odaklı Dijital Pazarlama İletişimi dünyasını tanıtmak ve gençlerin kariyer planlarını farklı bir bakış açısıyla değerlendirmelerini sağlamak olan program; 9-13 Eylül tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde yapıldı. Vestel’in ana sponsorluğunda gerçekleştirilen 1 haftalık eğitim kampı 50 üniversite öğrencisinin katılımı ile tamamlandı. Vestel’in verdiği brief üzerine katılımcıların hazırladığı sunumlar arasından ilk 3’e giren ekipler IAB TR üyesi firmalarda 1 aylık staj imkânı elde etti. UniChallenge Tech ilk yılında 48 şehir ve 56 üniversiteden 108 başvuru alırken, programa seçilen 50 katılımcı 19 şehir, 31 üniversite ve 17 farklı bölümden geldi. Mühendislik bölümlerinin yanı sıra Yönetim Bilişim Sistemleri’nden de yapılan başvurular kabul edildi.

Yapılan sunumlar sonrası 10 grup arasından ilk 3’e giren ekipler şöyle oldu:

Birinci Ekip:

Çise Ulus – Bartın Üniversitesi

Fatih Arslantürk – Bilgi Üniversitesi

Melis Nur Şevli – Bahçeşehir Üniversitesi

Şerif Ali Enes Yolcu – İTÜ

Yağmur Tuğçe Kaya – Kırklareli Üniversitesi

İkinci Ekip:

Başak Büyükköşker – Gaziantep Üniversitesi

İlke Yurtseven – Bahçeşehir Üniversitesi

Mustafa Sönmez – İTÜ

Seray Öztürk – Uludağ Üniversitesi

Üçüncü Ekip:

Ahmet Kutlu – ODTÜ

Doğan Yavuz – Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

Eda Şeyma Güler – Gaziantep Üniversitesi

Esra Atak – Eskişehir Teknik Üniversitesi

Tunahan Kocamış – Sakarya Üniversitesi

Katılımcılardan bazıları program ile görüşlerini şu sözlerle paylaştı:

Büşra Sarı / Haliç Üniversitesi: “UniChallenge Tech bize pazarlama dünyasındaki mühendisliği anlattı. Dijitalle ve inovasyonla beslenen, özgür ruhlu, kreatif ve yeni dünya trendlerini belirleyecek ve yönetecek mühendisler olacağımız fikrini aşıladı. Eğitimler başta Vestel olmak üzere sektörün önde gelen kurumlarının üst düzey yöneticileriyle yapıldı. Onların geçtiği yollardan geçtiğimizi ve hayallerimize destek verdiklerini, her zaman bir mesaj uzaklığında olduklarını anlamak çok güzeldi. Eğitimler arasında da UniChallengerlar olarak çok eğlendik ve hayatımız boyunca sürecek arkadaşlar ve önemli networkler edindik. Programda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

Gökalp Sabri Peker / Afyon Kocatepe Üniversitesi: “UniChallenge Tech gerek eğitmen gerek katıımcıları açısından gerçekten kaliteli insanları bir araya toplamayı başarabilen ve bu eğitimlerin hakkını verirken eğlenceyi işin dışında bırakmayan bir başyapıttır. ‘Keşke daha uzun sürseydi’ dediğim ilk eğitim oldu UniChallenge Tech. Başarılarının devamını bizzat içinde bulunarak görmek isterim.”

Etkinlik ile ayrıntılı bilgi için: www.unichallengetech.net