MENÜ
09.07.2020

IAB TR ve Google UniChallenge Tech İle Mühendis Adaylarıyla Dijital Pazarlama İletişimi Sektörünü Buluşturacak

IAB TR tarafından, 6 yıldır yürütülen Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı UniChallenge, Tech versiyonuyla ikinci kez Mühendislik öğrencileri için düzenleniyor. Temel hedefi mühendis adaylarına, teknoloji odaklı Dijital Pazarlama İletişimi dünyasını tanıtmak ve gençlerin kariyer planlarını farklı bir bakış açısıyla değerlendirmelerini sağlamak olan program; 10-21 Ağustos arasında online olarak gerçekleşecek. Program 2 hafta sürecek ve katılım 60 kişiyle sınırlı olacak.

Türkiye’de, farklı grupların dijital yetenekler kazanması amacıyla birçok proje yürüten Google’un desteğiyle gerçekleşen program kapsamında öğrenciler dijital odaklı eğitimler alma imkanı bulacaklar. Hopi’nin de ödül sponsoru olarak yer aldığı programın tanıtım çalışmaları Engage İstanbul tarafından yürütülüyor.

Üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarında okuyan ve yeni mezun olmuş öğrencilerin katılabileceği programda; katılımcılar, dijital dünyadaki kariyer fırsatlarını öğrenecekler. Katılımcılar UniChallengeTech süresince, dijital dünyayı daha yakından tanırken başarılı şirketlerin öykülerini ajans ve reklamverenlerden dinleme şansı da bulacaklar. Aynı zamanda dünyada yaşanan gelişmelerin sektöre olan etkilerini de yakından öğrenme fırsatı yakalayacaklar.

Katılımcıların, belirlenecek bir proje çalışması üzerinden hazırlayacağı sunumlar arasından ilk 3’e giren ekipler IAB TR üyesi firmalarda 1 aylık staj hakkı elde edecek.

Programa Mühendislik bölümlerinin yanı sıra Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden de yapılacak başvurular kabul edilecek. İlk yılında 48 şehir ve 56 üniversiteden başvuru alan UniChallenge Tech’in bu yılki başvuruları 24 Temmuz’a kadar devam edecek.

Etkinlik ile ayrıntılı bilgi için: www.unichallengetech.net