MENÜ

İnteraktif Festival GNCFEST

Kategori : Ev-Dışı Dijital
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Turkcell Ajans(lar) : Wanda Digital

Pazarlama Hedefi: 

gnçtrkcll’in her yıl düzenlediği müzik festivali GNCFEST’i, diğer markalı festivallerden ayrıştırıp, gençlerin marka ile etkileşimini ve marka bağlılığını güçlendirecek bir etkinlik haline getirmek

Kampanyanın Amacı:

Gençlerin ellerinden düşürmediği cep telefonlarında GNCFEST’in duyurusunu ilgi çekici bir şekilde yapıp, hem line-up’u duyurmak hem de online bilet satış kanallarına yönlendirmek.

Hedef kitle: 

Akıllı telefon kullanan, 15-25 yaş arası gençler.

Yaratıcı Strateji: 

gnçtrkcll uygulamasına eklenen yeni özellikler ile gençlerin cep telefonları, festivalle entegre olarak interaktif bir kumandaya dönüştürüldü.

Uygulama:

gnçtrkcll uygulamasına eklenen “interaktif festival” menüsüne girerek; Model’in hangi şarkıyla sahneye çıkacağını, Manga grubunun solisti Ferman’ın sahnede hangi ceketi giyeceğini, festival sahnesinin rengini gnçtrkcll’liler seçti.

Ayrıca festival iç görülerine paralel bir şekilde; gençler uygulama üzerinden festival kalabalığında kaybettiği arkadaşlarını buldu, uzun uzun tuvalet kuyruklarında beklemediler. Uygulama üzerinden festivaldeki tuvaletlerin eş zamanlı yoğunluk durumuna baktılar, tercihlerini ona göre yaptılar.

Sonuç:

Uygulamanın festivalden kısa bir süre önce çıkmış olmasına rağmen, festivale gelen 25.000 gençten 15.000’i uygulamaya giriş yaptı. Festival boyunca yaklaşık 46.000 kez gnçtrkcll uygulaması ile interaksiyona geçildi. Tam 14.000 kez tuvaletlerdeki trafik kontrol edildi.455 kişi arkadaşlarını uygulama sayesinde kolayca buldu, festivalin tadı hep beraber çıkarıldı. Marka kriterine pozitif etki yarattı ( sevdiğim bir markadır  +0,1 oranında arttı)

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

vimeo.com/116844127