MENÜ

iPhone6 Vodafone'dan Alınır

Kategori : Arama Motoru
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Dijital Mecra Entegrasyonu
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Vodafone Ajans(lar) : Mindshare

Pazarlama Hedefi:  iPhone 6 global lansmanında “IphoneVodafone’dan alınır “ algısını yaratmak 

 

Kampanyanın Amacı:  Vodafone’un Türkiye’nin en önemli teknoloji şirketi olduğu algısını güçlendirmek. "Teknolojik cihaz Vodafone’dan alınır" dedirtmek

 

Hedef Kitle:   Mobil teknolojileri yakından takip eden kullanıcılar 

 

Yaratıcı Strateji:   Aktif kullanıcısı yüksek ve teknolojiye meraklı hedef kitlenin takip ettiği chip, donanımhaber, silikonvadisi gibi siteler lansman öncesinde sahiplenildi ve böylece rakip operatörün yer alacağı alan kalmadı. 19.00 global lansman saati geldiğinde Twitter ve Facebook gibi sosyal medya kanallarından gerçek zamanlı iletişim yapılırken, arama motorunda lansmandaki ürünlerle ilgili eş zamanlı kampanyalar oluşturuldu.

 

Uygulama:   Aktif kullancısı yüksek ve teknolojiye meraklı hedef kitlenin takip ettiği chip, donanımhaber, silikonvadisi gibi siteler lansman öncesinde sahiplenildi ve böylece rakip operatörün yer alacağı alan kalmadı. 19.00 globallansman saati geldiğinde Twitter ve Facebook gibi sosyal medya kanallarından gerçek zamanlı iletişim yapılırken, arama motorunda lansmandaki ürünlerle ilgili eş zamanlı kampanyalar oluşturuldu.

Aktif kullancısı yüksek ve teknolojiye meraklı hedef kitlenin takip ettiği chip, donanımhaber, silikonvadisi gibi siteler lansman öncesinde sahiplenildi ve böylece rakip operatörün yer alacağı alan kalmadı. 19.00 globallansman saati geldiğinde Twitter ve Facebook gibi sosyal medya kanallarından gerçek zamanlı iletişim yapılırken, arama motorunda lansmandaki ürünlerle ilgili eş zamanlı kampanyalar oluşturuldu.     

 

Sonuç:  

  • Apple.com da canlı yayın live verilirken 2 saat içerisinde 40.000 den fazla tekil kullanıcı canlı yayını sayfadan takip etti.
  • Sosyal medyada yapılan post iletişimlerinde lansman ile eşzamanlı çıkılan postlarda Facebook eng rate: %36,75’e kadar ulaştı.  
  • Twitter’da lansman sırasında atılan post engagement oranları %36 ya kadar çıktı.
  • Yayınları anlık optimize ettiğimiz için birim maliyeti ortalama birim maliyetine göre %73 düştü.
  • Lansman boyunca “VodafoneIphone” kelime grubunda tıklanma oranı %58,67' ye kadar çıktı.
  • Iphone 6 rakip kelime grubunda gösterim payı %98,96 iken 32% lik tıklanma oranı yakalandı.
  • Overall’da gösterim paylaşımı (impressionshare) %53 iken ortalama konumunda 1. srada yer alındı.

 

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

www.youtube.com/watch?v=8ykWMuKC7hg&feature=youtu.be