MENÜ

İZEV - Hayvanlar ve Biz

Kategori : Sosyal Pazarlama, WOMM
Ödül : Bronz MIXX
Kategori : Kar Amacı Gütmeyen / Kamu Hizmetleri
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Ajans(lar) : Lobby İletişim ve Etkinlik Danışmanlığı Mavi Zebra Social Brand

Pazarlama Hedefi: Engellilerin farkındalığına yönelik yapılan çalışmalardan farklı bir çalışmaya imza atarak, bu çalışmaların genelde erişemediği hedef kitlelere erişmek.

Kampanyanın Amacı: Yurtiçinde veya dışında insanların zihnindeki negatif algıyı pozitife dönüştürmek.

Hedef Kitle: Engelli bireyler ve aileleri ile birlikte farkındalık kazandırılmak üzere tüm kamuoyu.

Yaratıcı Strateji: “Farklı” bireyler hakkında oluşan önyargı, kalıp ve klişleri yıkmak için aranan ilham Pink Floyd’un Another Brick in the Wall eserinde bulundu. Gençler, eseri kendi davalarında kullanmak için grubun solisti Roger Waters’a bizzat hazırladıkları bir video ile ulaştılar ve özel, el yapımı seramik bir davetiye ile kendisini Türkiye’ye davet ettiler.

Uygulama: Projenin amacı Down sendromlu, otizmli ve mental farklılığı bulunan bireylerin yaşam hakkının desteklenmesi ve dünya çapında etki uyandıracak bir engelli manifestosu yaratmaktı. Bu “farklı” bireyler hakkında oluşan önyargı, kalıp ve klişeleri yıkmak için aranan ilham Pink Floyd’un Another Brick in the Wall eserinde bulundu.

Sonuç: Sosyal medyada 13.000.000 erişim ve 6.500.000 etkileşim, video klip yaklaşık 3.900.000 izlenme, 384.000 beğeni, 10.000 yorum aldı.  4 sergi 1.010.750 ziyaretçi ile buluştu.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://www.youtube.com/watch?v=Aoi77eJ556g&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=3dnzLM_N-2Q&t=80s