MENÜ

Karanlıkta Ev Konseri

Kategori : Markalı İçerik
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Samsung Türkiye Ajans(lar) : Starcom Sofar Sounds İstanbul

Pazarlama hedefi: Hayatımız boyunca fotoğrafını çekmek istediğimiz anların çoğu düşük ışık koşullarında gerçekleşir. Samsung’un Galaxy S7 edge adlı yeni akıllı telefonu görüntü sensöründe bulunan diyaframı sayesinde çekimlerin daha keskin ve ayrıntılı çıkması için daha fazla ışık yakalayabiliyor. Markanın bu ürünle birlikte duyurduğu mottosu “Daha fazlasını arayanlara” mesajını tüketicilerin deneyim ve anı paylaşımlarını tamamen değiştirerek vermesii amaçlandı.

Kampanyanın amacı: Markanın Galaxy S7 edge bu ürünle birlikte duyurduğu mottosu “Daha fazlasını arayanlara” mesajını tüketicilerin deneyim ve anı paylaşımlarını tamamen değiştirerek verilmesi amaçlandı.

Hedef kitle: 18-34 yaş arası Millennials: Tüketim alışkanlıklarına bakıldığında sosyal aktivitelerden hoşlanan, online ortamda en çok video tüketen ve öncelikli ilgi alanları arasında müzik ve sinema olan kitle.

Yaratıcı strateji: Global müzik hareketi Sofar Sounds’ın İstanbul ayağı ile özel bir proje yapılmaya karar verildi. Sofar insanların evlerinde konserler düzenliyor ve bu konserlerin performans videolarını internet üzerinden yayınlıyor. Projenin videoları direkt olarak ürünün düşük ışıkta bile aydınlık çeken kamerasından kullanıcılar ile buluşturuldu.

Uygulama: Videolar Sofar Sounds’un global kanalından yayınlandı ve müzikseverlere sunuldu. Markaya ait içerik videosu ise kendi hesaplarından paylaşıldı. Sanatçılar da videolarını kendi hesaplarından paylaşarak projenin yayılımına ortak oldular.

Sonuç: Sofar Sounds’un global kanalından yayınlanan konser videolarını toplamda 250.000’den fazla kişi izledi. Sosyal medya paylaşımlar sayesinde 200.000’den fazla kişi haberdar oldu. Markaya ait içerik videosu ise 500.000 kişi tarafından izlendi. Müzisyenler kendi hesaplarından videoları paylaşarak bu projenin bir parçası olmaktan gurur duydular. Galaxy S7 edge hakkında yapılan yorumların tamamına yakını pozitif olarak gerçekleşti.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://vimeo.com/186235046