MENÜ

Kimlikteki Vesikalık - Hunharca da gülseler fazla takılma! #KimliktekiVesikalık

Kategori : Sosyal Pazarlama, WOMM
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Ülker Ajans(lar) : Serdesin

Pazarlama hedefi: TOM (İlk akla gelen marka), tüketim ve takip edilen brand equity değerlerinde artış elde edecek şekilde yeni "Bİ' CAFE CROWN İÇ FAZLA TAKILMA" konumlandırmasını genç hedef kitlenin zihinlerine yerleştirmek.

Kampanyanın amacı: Video izlenmesi, etkileşim sağlaması (yorum, beğenme, paylaşım) ve TOM (İlk akla gelen marka)

Hedef kitle: Biricil: Üniversite Gençliği + İkincil: 18-35

Yaratıcı strateji: Vesikalık fotoğraflarında hemen hemen herkesin kötü çıkması, gençlerin ise kimliklerini ortamlarda çıkarmalarıyla birlikte kimliklerindeki vesikalıklarından dolayı hunharca gülünüyor olması ve bu durumun yarattığı memnuniyetsizlik iç görüsünden yola çıkarak, ‘’kimlikteki vesikalığına fazla takılma" söylemiyle bir dijital kampanya hazırlandı. Bu kampanyada gençlerin en çok kullandığı mecralar seçildi, üretilen dijital filmle sosyal medya destekli başlatılan yarışma ve kurgusu anlatıldı.

Uygulama: Youtube skip ad mekaniğine uygun olarak markanın ‘Fazla Takılma’ iletişim platformuna dayanan uygulama yapıldı.

Sonuç: İlk 4 günde Organic/Paid dağılımı %25 / %75 şeklinde 2.000.000 izlenme rakamına ulaşıldı. Toplamda ise 3 haftalık kampanya süresince 8.000.000’a yakın izlenme ile hedefin (5.6M izlenme hedefi) %42 üzerinde başarı elde edildi. Ayrıca %99’u pozitif olmak üzere 100.000’e yakın etkileşim yakalandı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

Link 1: https://vimeo.com/195940246

Link 2: https://vimeo.com/164608940