MENÜ

Kıvanç ile Haz Peşinde

Kategori : Marka Farkındalığı ve Konumlandırma
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Mikrositeler
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Unilever Ajans(lar) : Tribal Worldwide İstanbul

Pazarlama hedefi: Magnum, gelenekselleşen senelik ödül çekilişi için etkileyici bir ödül ve tanınmış bir ünlüyü bir araya getirmek istedi.

Kampanyanın amacı: Etkileyici ödül ve tanınmış bir ödülü, özel bir dijital projeye taşımak.

Hedef kitle: Zamanının çoğunu internette geçiren gençler

Yaratıcı strateji: 2012 yılının büyük ödülü Aston Martin Vantage S; kampanya yüzüyse Kıvanç Tatlıtuğ oldu.

Uygulama: Kıvanç Tatlıtuğ, Florence Eugene ve Aston Martin ile yaşanan kişisel deneyime, ürün ve marka entegre edildi. Kıvanç, misafirlerine isimleriyle hitap etti, onların seçimlerine göre yorumlar yaptı. Florence ise Kıvanç’ın Magnum temasıyla dizayn edilmiş garajında dondurmasını keyifle yerken, misafirler için birkaç küçük dans figürü sergiledi.

Magnum ile özdeşleşen ‘haz’ kavramı ve ‘Haz Peşinde’ söylemi, tüm dijital uygulama ve reklamların taşıyıcı ögesi oldu. Kıvanç’ın "Bir hazzın peşinden nereye kadar gidebilirsin?" sorusu akıllarda yer etti.

Sonuç: Uygulamayı lanse etmek için kullanılan tanıtım videosu, tek başına 1.700.000 izleme aldı.

Uygulama, 885.000’i tekil olmak üzere 1.200.000 kullanıcı çekti. Tüm ziyaretlerde (hemen çıkma dahil) 2.50 dk. ortalama ziyaret süresi gerçekleşti.

Kıvanç Tatlıtuğ, kullanıcıların arkadaşlarını 704.000 kez arayarak, 300.000 dakikalık telefon görüşmesi yaptı. Bu aramalar aynı zamanda, Magnum’un vermek istediği mesajı hedefine ulaştırmış oldu.

Proje bir Facebook uygulaması veya sosyal medya kampanyası olmadığı halde, markanın sosyal medya erişimi geçen yıla oranla %270 arttı.

Kampanyaya (Aston Martin çekilişi) katılım adedi, 2011’e oranla %760 artış göstererek tüm zamanların en çok katılım alan Magnum kampanyası oldu. Geçen sene 750bin olan uygulama katılımı, bu sene 6.5milyon’a çıktı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=naYwss5f210&feature=youtu.be