MENÜ

Knorr Programmatic OOH

Kategori : Mekan- Temelli Reklam
Ödül : Gümüş MIXX
Kategori : Ev-Dışı Dijital
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Unilever Ajans(lar) : Mindshare Plasenta

Pazarlama hedefi: Pazarda bir ilk olan Knorr Sıvı Çorba lansmanının bilinirliğini arttırmak ve tüketicileri bu yeni lezzetleri denemeye teşvik etmek. Lansman iletişimi kapsamında geleneksel medya uygulamalarına ek olarak yaratıcı çözümler ile tüketiciye ulaşmak.

Kampanyanın amacı: Kış ayları en çok çorba içilen dönem olduğu için bu dönemde “sıcak bir çorba içme” isteğini pekiştiren havanın sıcaklığındaki düşüş ve kar yağışı gibi değişkenleri dinamik olarak kullanarak lansman iletişimi kapsamında tüketicileri Knorr Sıvı Çorba denemeye teşvik etmek

Hedef kitle: Türkiye’deki hanelerin %56’sı dün pişirdiği yemeklerin arasında çorbayı ilk sıralarda söylüyor. Çorba her kitlenin sofrasında yer aldığı için çorba içen herkes hedef kitle içerisinde değerlendirilebilir. Özellikle 20-45 kadın-erkek ABC kitleleri.

Yaratıcı strateji: Knorr Sıvı Çorba’nın hedef kitledeki bilinirliğini arttırmak ve yeni lezzetleri denemeye teşvik etmek için tüketicilere günlük hayat akışı içerisinde ilgili noktalarda ulaşması amaçlandı. Pazarda bir ilk olan Knorr Sıvı Çorba’yı Türkiye’de bir ilk olacak programatik açık hava uygulaması ile tüketici ile buluştu. Uygulama sayesinde soğuk geçen kış dönemleri yıl içinde en çok çorba tüketilen zaman olduğu için bu dönemde çorba içme isteği uyandıran elementleri (hava sıcaklığı gibi) dinamik kullanarak iletişimdeki kreatifleri şekillendirirken de tüketicilerde heyecan uyandırdığını bilinen lansman iletişim kreatif fikri (“lezzeti alır götürür”) uygulamalarına entegre edildi.

Uygulama: Programatik açık hava uygulaması Türkiye’de ilk defa uygulandı. Uygulama sayesinde soğuk geçen kış dönemleri yıl içinde en çok çorba tüketilen zaman olduğu için bu dönemde çorba içme isteği uyandıran elementleri (hava sıcaklığı, kar yağışı gibi) dinamik kullanarak iletişimdeki kreatifleri şekillendirirken, tüketicileri sıvı çorba içmeye teşvik etti.

Sonuç: Programatik outdoor uygulamasının İstanbul’da yapıldığı 31 farklı noktasında uygun hava şartlarının oluşması sonucunda yaklaşık 12.000 impression elde edildi ve bu noktalar İstanbul’un yaya bakımından oldukça yoğun noktaları olması sebebiyle çok sayıda kişiye ulaşıldı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://youtu.be/OGQfs0iQffI