MENÜ

Koçtaş - Vida

Kategori : Gerçek Zamanlı Etkileşim
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Koçtaş Ajans(lar) : Rafineri

Pazarlama Hedefi: Dünyanın bir numaralı gündemi olan dünya kupasını kullanarak tüketiciye Koçtaş’taki fiyatların stabil olduğu ve değişmediği mesajını vermek.

Kampanyanın Amacı: Dünyanın bir numaralı gündemi olan Dünya Kupası’nı kullanarak tüketiciye Koçtaş’taki fiyatların stabil olduğu ve değişmediği mesajını vermek.

Hedef Kitle: Evinin tamirat, onarım veya dekorasyon işleriyle kendisi ilgilenen, yapı marketlerin daimi müşterisi olan, futbola ilgi duyan ağırlıklı olarak erkek hedef kitle.

Yaratıcı Strateji: Dünya Kupası’nın popülerliğini kullanarak daha fazla kişiye ulaşmak hedeflendi. Yüksek konuşulma oranına sahip Domagoj Vida’yı kullanmaya karar verildi. Futbolcunun soyadıyla, Koçtaş denilince ilk akla gelen ürünlerden “vida” ile bağ kuruldu. Domagoj Vida’nın ücreti artarken, Koçtaş’ta fiyatların sabit kaldığı mesajı verildi. Koçtaş’ın sosyal medya hesapları ve spor spesifik yazılı basın organları kullanılarak medya stratejisi oluşturuldu.

Uygulama: Dijital: Instagram, Facebook, Twitter – İçerik paylaşımı

Basın: Fanatik, Fotomaç / 7x40 / yayın adedi 2

Sonuç: Domagoj Vida’nın soyadıyla, Koçtaş denilince ilk akla gelen ürünlerden “vida” ile bağ kuruldu. Domagoj Vida’nın ücreti artarken, Koçtaş’ta fiyatların sabit kaldığı mesajı verildi. Twitter’da 33.351 beğeni, 540 yanıtlama, 9.450 retweet; Facebook’ta 683.790 erişim, 9.400 beğeni, 500 yorum ve 688 paylaşım; Instagram’da 11.118 beğeni, 1.900 yorum, 229.334 erişim alındı. Toplamda 53.869 beğeni, 2.940 yanıtlanma, 10.138 paylaşım elde edildi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://www.youtube.com/watch?v=b04WCiWFMRs&feature=youtu.be