MENÜ

Lay’s Spring & Summer

Kategori : Display Reklamlar
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : PepsiCo Ajans(lar) : OMD

Pazarlama hedefi: Lay’s tüketim sıklığını artırmak

Yaratıcı strateji: TV ve dijitalde, Demet Evgar’ın yer aldığı yoğun bir iletişime devam ederken, “hava durumu” odağıyla tüm mecralarda özel çözümler, fikirler üreterek, bahar ve yaz boyunca sürekli bir Lay’s kampanya iletişimi yaratıldı.

Uygulama: Programatikle, veri hedefli yayınlar yapıldı. Hava durumu sitelerinde 25 dereceyi geçen sıcak havalarda Sahibinden.com’da havuzlu, balkonlu, bahçeli ev aramalarında Gittigidiyor.com’da piknik, kamp, tatil malzemeleri aramalarında display reklamlarını yayınlandı. 25 dereceyi geçen sıcak havalarda mobil bannerlar ve POOH ünitelerinde parklara yol tarifi verildi. Tüketiciler Lay'slerini alıp parka gitmeye davet edildi. Maçka ve Caddebostan parklarında piknik etkinlikleri düzenlendi ve bu etkinlikler dinamik bannerlarından ve POOH ünitelerinden duyuruldu.

Sonuç: Lay’s Bahar ve Yaz Kampanyası'yla, tüm öncelikli marka skorları yükseltildi. YouTube ve Sosyal medyada adrecall, consideration artış rakamları FMCG ortalamalarının üzerinde gerçekleşti. Veri hedefli yayınlarla PepsiCo benchmarklarının 7 katı CTR elde edildi. Baharın, yazın ve kampanyalarının keyfini çıkaran tüketiciler + 2.9 SOM kazandırdılar.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=fusG_X9GUjg&feature=youtu.be