MENÜ

LC Waikiki Mutlu Yüzler

Kategori : Ev-Dışı Dijital
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : LC Waikiki Ajans(lar) : Isobar

Pazarlama hedefi: LC Waikiki’nin 2014 Sonbahardan itibaren 2015 yılı boyunca marka yüzü olacak insanları, LC Waikiki kullanıcıları arasından seçmek ve bu kullanıcıları yaratıcı bir şekilde projemize dahil etmek.

Kampanyanın amacı: LC Waikiki’nin marka yüzü olacak insanlara ulaşmak için hedef kitlenin birebir içinde bulunduğu AVM’lerde iletişim ortamı yaratmak.  

Yaratıcı strateji: Hedef kitleyle iletişim sağlamak için AVM içerisindeki dijital raketler kullanıldı ve böylece raketlerde hep kapalı devre reklam görmeye alışık olan ziyaretçiler yaratıcı bir şekilde şaşırtıldı. Entegre edilen kamera ve mikrofon düzeneği sayesinde raket üzerinden ziyaretçilerle etkileşime geçildi ve kampanya anlatıldı.

Uygulama: Rich media ( banner, preroll ve pageskin), Dijital raketler ve kapalı devre yayın sistemi teknolojileri kullanıldı. Bütçenin %35’i bu çalışmalara ayrıldı.

Sonuç: AVM ziyaretçilerine bir gün boyunca alışık olmadıkları bir etkileşim biçimi ile ulaşıldı ve eğlenceli bir internet videosu elde edildi. Video 30 günün sonunda 9 milyondan fazla kişi tarafından izlendi. Ayrıca AVM içerisinde etkileşime geçilen insanlarla ve videoyu izleyen kullanıcılarla birlikte kampanya için oluşturulan websitesine 26924 fotoğraf 1054 farklı içerik eklendi. Websitesine 400 bin tekil ziyaretçi geldi ve 2,5 milyon sayfa görüntüledi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: vimeo.com/111839346; vimeo.com/116669817