MENÜ

Lifecell - Mix Yiyosa Gelin Kampanyası

Kategori : Lansman Çalışmaları
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Turkcell Ajans(lar) : Rafineri

Pazarlama Hedefi: Tüketicisinin kendi paketini oluşturma imkanı sağlayan kampanya ile Lifecell’in bilinirliğini ve müşteri sayısının artırmak.

Kampanyanın Amacı: Lifecell’in yeni paketi Lifecell Mix’de seçilen uygulamalar internet paketinden yemiyordu. Bu daha önce hiçbir operatörün yapmadığı bir uygulamaydı. Bu yeni haberin, güçlü bir şekilde anlatılması reklamın temel hedefiydi.

Hedef Kitle: 16 - 25 yaş aralığında aktif olarak akıllı telefon ve internet kullanan kullanıcılar.

Yaratıcı Strateji: Lifecell’in marka tonalitesine uygun, meydan okuyan bir söylem bulunmak istendi. İnternet paketinden yemeyen uygulama havuzunu tanıtmak için özellikle Lifecell’li olmayan kullanıcılar etkilenmeliydi. “İnternetin sonsuz dünyası” sloganını desteklemek için diğer operatörlerin, tüketicilerin internet özgürlüklerini kısıtladığına vurgu yapılmak istendi. Bunun için Lifecell’den “Açık Davet” konsepti hayata geçirildi ve “Eğer sizin uygulamalarınız internetinizden Yiyorsa Gelin.” diyerek hedef kitleye seslenildi.  

Kampanya geleneksel ve dijital medya mecralarda ve Lifecell’in kendi sosyal medya hesaplarında yayınlandı. Bu güçlü sloganı desteklemek için 8 farklı mecraya özel uygulamalar tasarlandı.

Uygulama: Sevdiği uygulamalar internet paketinden yiyenler için internet dağıtan billboardlar, internetin özetini çıkaran dijital raketler, videonun özetini anlatan pre-roll reklamları, internetinden ne kadar yediğini anlık olarak gösteren banner ve video reklamlar, hedefli ve anlık sosyal medya çalışmaları, akıllı banner uygulamaları, radyo, dergi ilanları, OOH çalışmaları, dizi entegrasyonları ve TV reklamı hazırlandı.

Sonuç: Kampanyanın 2. haftasında satış rakamları %65 arttı. Dijitalde hazırlanan içerikler milyonlarca kişiye ulaştı. Lifecell rakipleri arasında cesur sloganıyla kendini gösterdi. Adrecall için %22, Awareness için %4, Consideration için %10 uplift sağlandı.

 

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://www.youtube.com/watch?v=4G201pMZEzY