MENÜ

L'Oréal Paris Stand Up ile Sokak Tacizine Karşı Dur!

Kategori : Kar Amacı Gütmeyen / Kamu Hizmetleri
Ödül : Gümüş MIXX
Kategori : Kar Amacı Gütmeyen / Kamu Hizmetleri
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : L'Oreal Türkiye Ajans(lar) : Wavemaker Türkiye


Pazarlama hedefi : Toplumu bilinçlendirmeyi ve eğitmeyi odağına alan bir program olan Stand Up 2021 yılında websitesi ve BÜYEM aracılığı ile totalde 14.000 kişiye 5D eğitimi vermeyi hedefledi.

Reklamın hedefleri : Geniş farkındalık amacı ile medya planlarıda doğru hedef kitlesine maksimum görüntülenme ve erişim hedeflendi.

Hedef kitle: 18-65 yaş arasındaki Türkiye'deki kadın ve erkek kitleler

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: Stand Up'ın hedefi kadın erkek fark etmeksizin geniş bir hedef kitleye ulaşarak toplumu bilinçlendirmek ve bu sayede olabildiğince çok kişiyi eğitime yönlendirmekti. Bu kapsamda yaratılan planda hem ulaşılan kitle ile kullanılan mecraların ve pazarlama araçlarının uygunluğuna dikkat edildi.

İnteraktif Taktikler: Aktivasyonun başlangıcı L'Oréal Paris Marka Elçisi Nur Fettahoğlu ve BÜYEM Müdürü Dr. Tamer Atabarut'un katılımı ile yapılan basın toplantısında duyuruldu.

Medya kullanımında geniş kitlelere ulaşan mecralar ile yaratıcı ve inovatif dijital platformlar birleştirildi. Sokak tacizinin sıkça rastlandığı metro ve taksilerdeki ekranlar kullanarak ve İstanbul'un en çok trafik alan noktalarına dikkat çekici outdoor reklamları verilerek sorun yerinde konuşuldu. Dijitalde kadın ve erkek hedef kitlelerine geniş erişimler hedeflendi. Youtube ve Facebook kullanımları ile beraber doğru hedef kitleye erişmek için plana inovatif mecralar da katıldı. Kullanıcıların attıkları adımlar ile STKlara bağışta bulunmasını sağlayan Helpsteps uygulamasına, sitelerdeki reklamları engelleyen Adblock uygulaması kullanıcılarına ve özellikle genç ve erkek yoğunluklu bir tüketici kitlesine sahip online haber mecrası Aposto!'ya ve haftalık gazete Oksijen'e reklam verildi, doğru hedef kitlesine ulaşıldı.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=JC6RCkgLJL4