MENÜ

Magnum İnteraktif Banner

Kategori : Tablet Pazarlaması
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : Unilever Ajans(lar) : Mindshare

Pazarlama hedefi:    

 - Dondurma pazarında Indulgence segmentinde pazar lideri olan Magnum’un pazar liderliğini korumak

- 2013’ün inovasyonu Pink ve Black ürünlerinin satış hedeflerini tutmak

- Pink ve Black inovasyonlarının hedeflenen bilinirlik ve denenme seviyelerine ulaşmasını sağlamak

- Magnum marka piramidini güçlendirmek

- Magnum markasının sahiplendiği önemli değerlerde liderliğini korumak (“Are chocolate experts”, “Are for people who like pleasure”)

Kampanyanın amacı: Maksimum deneyim gerçekleştirmek ve yeni ürün Pink&Black’in bilinirliğini sağlamak.

Hedef kitle: Modayı takip eden, neşeli, spontane, duygularına göre hareket eden, başarılı, kendine ve sezgilerine güvenen kişiler

Yaratıcı strateji: Kampanya  iki farklı dondurmayı içeriyordu: Magnum Pink Nar ve Magnum Black Espresso. Bu iki yeni ürün Magnum kadınının farklı yönlerini vurguluyordu. Bu iki farklı mod yine de her zaman olduğu gibi “haz peşinde”ydi. Marka 2013 yılında modayı da sahiplenmeye başladı. Farklı hazları yaşatma gibi bir prensibi olan ve yeniliğe de son derece açık olan Magnum, modayı sahiplenebilmek için farklı alternatiflere yönelmek durumundaydı. Magnum’un bu iletişim stratejisine uygun olan ve modayı da dahil eden bir interaktif banner kurgusu oluşturuldu.

Uygulama: Html5 teknolojisi ile hazırlanan  mobil rich media çalışması ürünlerin ve Magnum iletişiminde bulunan mod’ların farkındalığını arttırmaya katkı sağladı. Özellikle sayfa çevirme ve iPad’lerin aşağı yukarı oynatılması mod değişimine gönderme yaptı. 

 iPad’in sağa ve sola döndürülmesi ya da ekrana temas ederek etkileşime geçebileceği bir çalışma tasarladı. Bu çalışma sonucunda harekete ya da dokunuşa duyarlı olarak Magnum kadınının modunun ve giysilerinin siyah ile pembe arasında değişiklik göstermesi kullanıcılara deneyimlendirildi.

Sonuç: 1 aylık süre sonucunda 500.000’in üzerinde deneyim gerçekleştirildi. Magnum kadını yaklaşık 225.000 kere sağa (black), 275.000 kere sola (pink) dans ettirildi. Kullanıcıların %43’ü 1’den fazla kez bu hazzı deneyimledi. Toplamda 20 saniyede tamamlanabilen deneyimde ortalama engagement süresi 32 saniye olarak gerçekleşti

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://mindshareturkiye.com/social/videolar/Unilever/magnum%20interaktif%20banner/magnum%20interaktif%20banner.html