MENÜ

Magnum x La Casa de Papel

Kategori : Entegre Reklamlar
Ödül : Gümüş MIXX
Kategori : Kampanya Etkililiği
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Magnum Ajans(lar) : MullenLove Golin İstanbul Depo Film

Pazarlama hedefi : Ciro artışı. Youtube ve sosyal medya erişimi. Magnum Promosunu desteklemek. Magnum Caramel Gold için; farkındalık, Brand Power ve konuşurluluk metriklerinde artış.

Reklamın hedefleri : Kategoride yeni ürünün (NPD) önemi: Magnum, hem fiyat hem de ürün kalitesi anlamında premium konumlandırmaya sahip. Bu algıyı ve fiyat premiumu sürdürebilir kılmak için NPD’ler olmazsa olmaz. Çünkü, yeni ürünlerin (NPD) toplam cirodaki katkısı 2. sırada. Bu yüzden toplam ciroya katkısından dolayı her yıl düzenli olarak çıkarılan NPD’lere güçlü destek veriliyoru. NPD felsefesi: İnovasyonların kalbinde; Magnum’un çikolata uzmanlığını yansıtacak eşsiz kalitedeki içeriklerin bir araya gelmesiyle oluşan duyulara hitab eden haz dolu ürünler ve bu ürünlerin etrafına örülen yenilikçi reklam konseptleri bulunuyor. 2021’in inovatif ürünün de son dönem başarılı inovasyonları olan 2018: Magnum Cherry Cherry (Vişneli Magnum), 2019: Magnum Yakut (Ruby Çikolatası), 2020: Magnum Cookie (Kurabiyeli Magnum) gibi başarılı olmasını ve bir önceki yılın inovatif ürününü geçmesini hedefleniyordu. Ana amaç yeni ürün etrafında farkındalık ve konuşulurluk yaratıp, tüketicinin ‘’ Haz Peşinde Koşmak’’ hikayesini net olarak aldığından ve sahiplendiğinden emin olmak, bunu tüketiciye getirebilecek tek markanın Magnum olduğuna ikna etmek olarak belirlendi.

Hedef kitle: 18-44 kadın ve erkek. Ana hedef kitle “haz” peşindeki, ağırlıklı yetişkinlerden oluşuyordu.

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: Türkiye'de dönem dönem gündem olan "La Casa de Papel'e Türk karakter giriyor" tartışmalarına cevap olacak bir isim olan Dilan Çiçek Deniz'i seçildi. Karakterin gizlendiği teaser ile heyecanı ve sosyal medyada tartışmaları başlatıldı, ardından 2 filmlik bir macera ile hikaye anlatıldı. Bunlar diğer uygulamlarla desteklendi. Haz peşindekilerin hazza ulaşmak için maceraya atılmaktan çekinmemeli gibi Dilan Deniz de kendi macerasının peşinde Magnum Caramel Gold’un peşine büyük ve heyecanlı bir maceraya düşüyordu.

 

İnteraktif Taktikler: 2021 NPD’si Magnum Double Caramel Gold için ürünün doğası gereği, gold konsepti üzerinden ilerlendik O dönemin en çok konuşulan ve bu konsepte en çok uyan dizilerinden biri olan La Casa de Papel ve altın konseptini bir araya getirildi. Netflix'in en çok izlenen dizisi LCDP, içerik sohbetlerinde ilk sıralarda yer alıyordu.5. Sezonun ertelendiği duyurulduğunda, dünyada insanlar hayal kırıklığına uğradılar.Türkiye’de izleyiciler İstanbul'da çekilecek, Türkiyeden birinin oynayacağı yeni bir sezon talep ediyorlardı. Dünyada bir ilk gerçekleştirilerek, Magnum Double Caramel Gold'un peşinde İstanbul'da Dilan Deniz ile La Casa de Papel macerası kurgulandı. Doğru zamanlamayla hem reklamlar hem de destekleyici assetler çıkarak dizinin çok merak edilen final sezon hype'ından da yararlanıldı.Bu ortak çalışma etrafında 360 kampanya kurgulandı.

TEASER DÖNEMİ:Büyük soygun kurgusu üzerinden, LCDP ekibine yeni bir yerel karakter mi katılıyor hissi geçiren büyük bir teaser ile kampanyaya start verildi. Teaser dönemi konuşulabilirliği artırdı.Magnum Türkiye resmi hesabından paylaşılan teaser gönderilerinin altında Netflix resmi Instagram hesabıyla karşılıklı sohbetler gerçekleştirildi..
ANA FİLM:Konuşurluk ve merak doruğa çıktığında Magnum Double Caramel Gold keyfinin peşinden koşan Dilan Deniz’li ve İstanbul’da geçen soygun kopya yayına alındı.
PROMO:Yılın heyecanla beklenen büyük Magnum promosyonuna soygun konsept entegre edildi.
INFLUENCER:Mesaj influencerlar üzerinden yayılarak etkisi artırıldı; Dilan Deniz sosyal medya hesabından içerik üretti.
OFFLINE:Konsept Magnum mağazalarımızda da genişletildi: Mağazalarımıza LCDP kasası yerleştirildi, sınırlı sayıda üretilen LCDP tarifleri hazırlandı.
AMBALAJ:Her yıl milyonlarca haneye giren ambalajlardan sınırlı sayıda üretildi. Magnum x LCDP ambalajları, Magnum Double Caramel Gold hakkında ek bir konuşurluluk dalgası daha yaratabilmek için Netflix'te LCDP'nin son sezonu yayınlandığında piyasa sürüldü.

Link: 
https://vimeo.com/673547873/39c3f5ac30