MENÜ

McDelivery Search Kampanyası

Kategori : Arama Motoru
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : McDonald's Ajans(lar) : OMD

Pazarlama hedefi:Amaç, büyüyen yemek siparişi pazarında McDonald’s olarak büyümeye devam etmek ve yemek siparişi verileceği zaman akla ilk gelen markalardan biri olmaktı.

Uygulama:Belirlenen önemli hedef kitleler için özel hedef kitle havuzları oluşturdular ve bu kitleleri özelleştirilmiş arama motoru reklam metinleri ile karşıladılar.

Reklam metni özelleştirmeleri ise manuel olarak değil Google Ads’in IF işlevleri kullanılarak yapıldı ve reklam metinleri potansiyel müşteriler için daha alakalı hale getirildi. IF işlevlerinin kullanım alanlarından cihaz ve hedef kitle özelindeki kurguları kampanyaya entegre ederek; McDonald’s’ın rakiplerini Google’da aramış ve sitemizi ziyaret edip son 30 günde sipariş vermemiş kitleyi etkileşime geçirecek özel metinler hazırlayarak ilerlendi.Yine en yüksek dönüşü alabilecekleri mobil kullanıcıları da cihaz bazlı hedeflemeler ile mobile özel mesajlar ile karşıladılar.

Sonuç:Kampanya döneminde online siparişte 61.1%’lik bir artış elde edildi. Müşteri sayısı kampanya döneminde 37.2% arttı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://youtu.be/eMFQUleoUFg