MENÜ

Migros TV Sesli Tarifler

Kategori : Mikrositeler
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Migros Ajans(lar) : KoçZer AdColony Turkey

Pazarlama Hedefi: Migros TV’deki birbirinden lezzetli tarifin ilgili hedef kitleye ulaştırılması için etkileşimli bir mobil proje yapılması.

Kampanyanın Amacı: Özellikle Ramazan ayında başlayarak evde farklı yemekler pişirmeyi dert edinen kadınlara farklı tarifler sunmak. Sunulan tarifleri bir teknoloji ile birleştirerek kullanıcılara kolaylık sağlamak.

Yaratıcı Strateji: Evde olan malzemeleri değerlendirerek lezzetli tarifler yaratmak zor. Migros bu sorunu çözmek için Migros TV’deki yemek tariflerini etkileşimli bir mobil proje ile kullanıcılara sundu. Migros TV ile Sesli Tarifler projesi, Migros TV’deki farklı tarifleri kullanıcılara sunarak Ramazan ayında her akşam farklı bir yemek pişirme derdine çözüm getirdi. Kullanıcıların sesli komut teknolojisini kullanarak etkileşime geçtikleri bu kullanım, evde olan malzemelerin değerlendirilmesi ve yeni tarifler keşfedilmesini sağladı.

Uygulama: Mobil mecralarda yapılan yayınlarla kullanıcılar Migros TV’nin tarif önerileri için evdeki malzemelerini sesli olarak söylemeye davet edildi. Migros’un sesli komut teknolojisini kullanarak geliştirdiği mikrositeye yönlenen kullanıcılar evdeki malzemelerini sesli olarak söylediklerinde Migros TV’nin en uygun tarif önerisi ile karşılaştılar. Tarifleri çok beğenen kullanıcılar Migros TV’de nasıl yapıldıklarını izleme şansı da yakaladı. Ramazan’da başlayarak, her akşam farklı bir yemek yapma derdi olanlara teknolojik bir çözüm sunan bu proje ile Migros TV’deki lezzetli yemek tarifi videoları tam da ihtiyacı olan kullanıcılara ulaşmış oldu. Android cihazlardaki sesli komut teknolojisi sayesinde, kullanıcılar evdeki malzemeleri yazmakla uğraştırılmadı. Her malzemeyi ayrı ayrı yazmak yerine sesli komut özelliğini kullanarak dikte ettiler. Böylece bu teknoloji ile farklı malzemeleri dikte ederek istedikleri sonuçlara ulaşabildiler.

Sonuç: Proje kapsamında Migros bannerları yaklaşık 7 milyon defa görüntülendi. %3 CTR oranıyla kullanıcılar mikrositeye yönlendi. Yaklaşık 50 bin kullanıcı sesli komut özelliğini kullandı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

Link1: https://www.dropbox.com/s/caaj2vibxmo37vl/_MigrosTV_Sesli_Tarifler_SON%20Video.mp4?dl=0

Link2: http://seslitarifler.migrostv.com/utm_source=mobilike&utm_medium=banner&utm_content=richmedia&utm_campaign=migros_ramazan2017