MENÜ

MOOV ile Mücbir Sebepler Yolda

Kategori : Influencer Pazarlaması
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Moov by Garenta Ajans(lar) : Havas İstanbul

Pazarlama Hedefi: Özellikle pandemi döneminde “ulaşıma alternatif” bir marka olunduğunu MOOV deneyimi yaşatarak mevcut ve 23-35 yaş arası yeni tüketicilere göstermek.
Reklamın Hedefleri: Canlı yayın izlenme sayılarının yüksek olması ve gelen yorumların olumlu olması. Böylelikle hep iki farklı noktadan canlı yayın yapan isimler MOOV ile birlikte bir araya gelecek ve yayında bir ilki gerçekleşecekti.
Hedef Kitle: 23-35 yaş arası, İstanbul’da yaşayan herkes.
Yaratıcı Strateji ve Medya Stratejisi: Pandemi döneminde en çok konuşulan programlardan biri olan, Mücbir Sebepler, hem izleyici kitlesi hem de dinamik yapısıyla MOOV hedef kitlesine en uygun yerlerden biriydi. Üstelik o güne kadar hep kendi evlerinden yayın yapmışlardı ve MOOV ile ilk kez buluşmaları önemli bir fırsattı. Eğlenceli bir deneyimle MOOV dünyasının anlatılması hedefleniyordu ve bu programa ses getiren şekilde entegre olmak hedeflendi.
Uygulama: Bartu'nun "geliyorum" demesiyle birlikte MOOV deneyimi başladı ve pandemi gereklilikleri dikkate alınarak buluşmaları sağlandı. Araç kiralamanın her safhası gösterilerek deneyim aktarıldı. Programın geri kalanı araç içinde MOOV'larken yapıldı. Canlı yayın sırasında marka canlı yayın ekibiyle konuşturuldu. Yayın boyunca MOOV'u konuşan Bartu ve Melikşah'ın performansına sokaklarda sevenleri de eşlik etti.
Link: https://youtu.be/c7q8wOy-fs0