MENÜ

Muhteşem Tekirdağ Efsanesi

Kategori : Ürün Lansmanı
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Mey İçki Ajans(lar) : 4129Grey

Pazarlama hedefi: Satış hacmini ve pazar payını artırmak.

Kampanyanın amacı: Tekirdağ Rakısı özgüveni yüksek, kendi tercihlerine sahip, kalite ve değerlere önem veren, mükemmel lezzeti arayanlar için üretilen bir rakıdır. Eskiler Tekirdağ Rakısı’nı “Gerçek rakı” olarak bilseler de, gençler hikayenin farkında değildi. Bu nedenle Tekirdağ Rakısı, tüketici iletişimini yeniden yapılandırılmasını ve farkındalığı harekete geçirmeyi hedefledi.

Hedef kitle: Gençler

Yaratıcı strateji: Tekirdağ Efsanesi'nin doğduğu dönemin dokusunu ve kültürünü barındıran, “motion graphics” bir video tasarlandı.

Uygulama: Eskitilmiş bir dokuya sahip video, seyircilerin Muhteşem Tekirdağ lezzetinin, bulunduğu ilk günden bu yana olan hikâyesini deneyimlemelerine yardımcı oldu. Ses tasarımı ve müzik ise hikâyenin yapısına ve anlatım diline destek olarak Tekirdağ Efsanesi’ni kullanıcıların algısındaki yerini daha da sağlamlaştırdı. Muhteşem Tekirdağ Efsanesi Ocak ayında, basılı medya platformlarına hazırlanan reklamlarla da desteklenerek seyircisiyle buluştu. Birçok sosyal medya kanalı yoluyla yayıldı. Tekirdağ Efsanesi'nin başladığı zamana geri dönerek, o zamanın dokusunu ve kültürünü bugüne taşıyacak çağdaş bir yöntem kullanıldı. Bu anlayıştan yola çıkarak motion graphics bir video tasarlandı. Eskitilmiş görsel yapısıyla videoyla, Muhteşem Tekirdağ lezzetinin başlangıcından bu güne olan hikayesini gerek ses tasarımı gerekse müzik ile en güçlü biçimde günümüze taşındı. Rakıseverler zamanda kısa bir yolculuğa çıkmış oldu.

Sonuç: Mikrosite ilk iki haftasında 150.000 ziyaretçi ağırladı. Siteye gelen ziyaretçiler videoyu sonuna kadar izledi. Sosyal medyada organik yayılım çok hızlı gelişti. Yayına çıktığı ilk haftalarda video saatte 2.200 görüntülenme aldı. "Buzz" o kadar arttı ki, videonun sosyal ağlardaki izlenme sayısı, mikrosite üzerinden izlenme sayısını üçe katladı!

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

http://awards.41-29.com/tr/tekirdagefsanesi