MENÜ

Nescafé 3ü1 arada EXTRA Lansman - Wolfteam Gece Turnuvaları

Kategori : Oyunlar ve Oyun İçi Reklamlar
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Nestlé Ajans(lar) : Maxus Global Mindshare Netcom Medya

Pazarlama hedefi: %25 daha fazla kahvesiyle geceyi uzun uzun yaşamak ve sabahları güne iyi başlamak isteyenler için yeni Nescafé 3ü1 Arada EXTRA’nın lasnmanını yapmak ve marka bilinirliği yaratmak.

Kampanyanın amacı: TV lansmanı yapılan Nescafé 3ü1 arada EXTRA, geceleri sahiplenmek istiyordu, bu nedenle, içinde kahve oranının %25 daha fazla olması ile #sabahlarolmasin konseptini sahiplenerek, sabahlara kadar sınava çalışan gençleri ve oyun tutkunlarını hedefledi. TV iletişimine paralel olarak, hedef kitlenin alternatif bir iletişim yoluyla yakalanması amaçlandı. Bu noktada gamer hedef kitle ile, doğrudan 3 Milyon aylık aktif kullanıcısı olan Wolfteam oyunu üzerinden bir iletişim kurgulandı.

Hedef kitle: Genç hedef kitle; sınavlara çalışanlar, oyun tutkunları - gamerlar

Yaratıcı strateji: Sınavlara çalışan, oyun tutkunu olan ve dolayısıyla geceyi uzun yaşayan hedef kitlenin dikkatini çekmek için, #sabahlarolmasin hashtagi kullanılarak Online FPS oyunu olan Wolfteam ile 4 hafta süren online gece turnuvaları düzenlendi. Twitch TV üzerinden canlı yayınlar gerçekleştirildi ve popüler streamerlardan Necati Akçay (Zeonn) ile 4 yayın yapıldı.

Uygulama: Online FPS oyunlarında Wolfteam ile anlaşıldı ve Nescafe Extra özelinde gece turnuvaları organize edildi. Turnuvaya katılım için Nescafé 3ü1 arada özelinde bir micro-site açıldı ve bu sayfadan turnuvaya katılım için kullanıcılar form doldurdular. Tüm Wolfteam sosyal medya kanallarından ve Joygame portalından bu sayfaya trafik çekildi ve maksimumda katılım sağlandı. Her hafta 1 kez yapılan turnuva Joygame oyun görevlileri tarafından Twitch’den canlı yayınlarla Nescafé Extra sponsorluğunda sunuldu ve turnuva kazananlarına ödüller dağıtıldı ayrıca Youtube sayfalarına da bu canlı yayınlar eklendi.

Bununla birlikte tutkulu oyuncular tarafından takip edilen ve ilgi ile izlenen en popüler Twitch yayıncılarından Necati Akçay (Zeonn) ile anlaşıldı ve her hafta 1 defa olmak (yaklaşık yayın başı 4 saat)üzere Twitch de canlı yayın gerçekleştirildi. Canlı yayınlar sırasında streamer’ımız izleyicilerine sıklıkla Nescafé 3ü1 arada EXTRA’yı anlattı ve yine Twitter üzerinden yarışma düzenledi. En iyi #sabahlarolmasin hashtag’i ile tweet atıp Necati Akçay’ı mentionlayanlar arasından Necati Akçay; seçtiği takipçilerine en sevdikleri oyundan oyun içi hediyeler dağıttı.

Sonuç: Medya kanallarından tam 2.306.713 tekil oyuncuya erişildi. Nescafé 3ü1 arada EXRTRA için özel hazırlanan kampanya sayfasına 350.000 üzerinde ziyaret yönlendirildi. Twitch de yapılan 8 özel canlı yayın sonunda 75.000 tekil oyuncuya ulaşıldı. Anlık ortalama 8.000 oyuncuya erişildi. 4 hafta içerisinde yapılan ve yaklaşık 32 saat süren canlı yayınlar boyunca 13.000 üzerinde tweet atıldı. Yapılan bu dijital yatırım, kampanyanın 33% olan ilk 15 günlük görünürlük seviyesini 14% puan daha arttırdı ve 47%ye çıkardı. Kategori 2015 Kasım ayında bir önceki kasım ayına kıyasla 132% büyüdü ve Nescafé 3ü1 arada EXTRA pazar payını 3%den 5%e çıkardı. Bu kampanya sayesinde ürünün satış yapılan nokta sayısı geçen sene Kasım ayına göre 7 kat arttı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://youtu.be/yw-up6DbkU8