MENÜ

Nescafé 3ü1 Arada ile Falındaki Araba

Kategori : Mobil Kampanyalar
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Nestlé Ajans(lar) : Mindshare Bond Digital

Pazarlama Hedefi: Nescafé 3ü1Arada ürün çekiliş kampanyası ile marka bilinirliği sağlarken, hedef kitleyi online ve offline entegre medya iletişimi ile yakalayarak kampanya katılımına destek olmak, kampanya süresince içilen Nescafé 3ü1 Arada sayısını artırmak.

Kampanyanın Amacı: Kampanya katılım sayısını artırmak ve kullanıcıların kod girişlerini maksimum seviyeye çıkarmak. Tüketiciyi farklı bir kullanım ile beklemediği ama mesaja açık olduğu bir yerde yakalamak.

Hedef Kitle: 15-25 yaş grubuna ve BC1C2 SES kitlesine ait olan, her ana eğlence katmak isteyen, ağırlıklı öğrenci olan tüketiciler.

Yaratıcı Strateji: 11 BMW ve 111 Iphone8’in yanısıra belli sayıda kod giren kullanıcılara çekilişsiz olarak Watsons Hediye Çeki, Cinemaximum bilet, Steam ve BurgerKing hediye çeki armağan edildi. Hedef 10.000.000 kod girişiydi.

Ağırlıklı performans yayınlarıyla ilerlerken amaca uygun bir içgörüden beslenecek farklı bir mecra kullanımı yapılması hedeflendi.

Nescafé'nin kategori rakiplerinden olan Türk kahvesinden alınan keyfin önemli bir kısmı kahve falına bakmaktan geliyor ve Türkiye’de kahve falıyla ilgili yapılan bir araştırmaya göre katılımcıların 8/10’u fal baktırıyor.

Kahveden “güzel haber bekleme” fikri sahiplenilerek kahve falı uygulamalarından faydanılmak istendi. Kahve falı uygulama kullanıcılarına mesaja açık oldukları bir mecrada markasız bir şekilde önce fal içeriğine dahil olundu, sonrasında ise markalı olarak "Falında çıkan arabayı görmedik sanma!" mesajı çıkılarak siteye yönlendirildi.

Uygulama: Aylık 4.000.000 tekil kullanıcısı olan KaaveFalı uygulamasında kullanıcıların falına girildi ve markasız bir şekilde “Fincanında sana doğru hızla ilerleyen araç simgesi yakında sahip olacağın bir arabaya işaret ediyor. Yeni bir araba almayı düşünüyorsan çok beklemeden bu dileğine kavuşacaksın.” gibi 10 farklı metinle falın ilk kısmında yer alındı. Falın sonundaki banner alanında ise “Falındaki arabayı görmedik sanma” diyerek marka mesajı verildi. Fal baktıran her kullanıcı; 24 saat sonra giden ve yeni fal hakkını hatırlatan uyarılarda da “Falında çıkan arabayı unutmadık! Nescafe 3ü1 Arada kapına son model bir BMW 118 getiriyor. Paketdeki şifreyi gönder, kazanma şansını yakala!” şeklinde son bir hatırlatma ile katılıma yönlendirildi.

Sonuç: Aylık 4.000.000 tekil kullanıcısı olan KaaveFalı uygulamasında kullanıcıların

falına girildi ve markasız bir şekilde 10 farklı metinle falın ilk kısmında yer alındı. 1 haftalık app yayınının sonunda 3.100.000 gösterim ile 2.100.000 tekil kullanıcıya erişildi. Katılım sayfasına %5’lik bir oranda yönlendirme sağlandı. Tüm kampanyanın sonunda geçen yıl aynı kampanya dönemine kıyasla %26’lık satış artışı, ayrıca 10.600.000’luk bir katılım elde edildi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://www.youtube.com/watch?v=zoes08irmJQ&feature=youtu.be