MENÜ

Nescafe 3ü1 arada Extra En Uzun Oyun Gecesi - Extra Gamer Kit

Kategori : Dijitalde Influencer Yoluyla Pazarlama
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Nestlé Ajans(lar) : Mindshare NewGen &BKG

Pazarlama hedefi: Nescafe 3ü1 arada Extra'yı oyuncunun içeceği olarak konumlandırmak. Oyuncuların en çok oyun oynadığı gece saatlerini sahiplenmek. Oyuncuların tercih ettiği ürün olmak.

Kampanyanın amacı: Nescafe 3 ü 1 arada Extra'nın yüksek kafein oranı özelliğini vurgulayıp, oyuncuların uzun oyun gecelerindeki içecekleri olarak konumlandırmak ve oyun gecelerinin vazgeçilmez bir parçası haline getirmek. Nescafe Extra Gamer Kit aracılığıyla oyuncuyu anlayan ve onların dünyasına ait bir marka olunduğunu onlara göstermek.

Hedef kitle: 18 - 24 yaş arası dijital oyun oynayan gençler

Yaratıcı strateji: Oyuncuların oyun arkadaşı olmak ve oyun dünyalarının kalıcı bir öğesi haline gelmek için onlara özel bir ürün tasarlamaya karar verildi ve Nescafe Extra Gamer Kit yaratıldı. Oyuncuların ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan Nescafe 3ü1 arada Extra Gamer Kit'e, oyun oynarken kullanabilecekleri, stres topundan, termosa, USB'den, ekran silme bezine kadar birçok ürün yerleştirildi. Tasarlanan Kit ile oyuncunun ihtiyaçlarını, beklentilerini anlayan ve onların dünyasına ait bir marka olunduğunu göstermek istendi. 2 Profesyonel sporcu ve 3 önemli YouTube yayıncısını Nescafe Extra Gaming House'ta bir araya getirildi. Gaming House'u gerçek bir oyun evinden esinlenerek tasarlandı.

Uygulama: Canlı yayın öncesinde Nescafe Gamer 5'lisinin çektiği ve kendi kanallarında paylaştıkları videolar ile hedef kitlenin canlı yayından ve Nescafe Extra Gamer Kit'den haberdar olmasını sağlandı. Paylaşılan videolarda Nescafe Gamer 5'lisi kendilerine ulaşmış olan Nescafe 3ü1 arada Extra Kit'leri açtıklarında bir davet mektubu ile karşılaştılar. En uzun oyun gecesine seçilmiş olduklarını anlatan postları sosyal medya hesaplarından paylaştılar ve projenin duyurulmasını sağladılar. Nescafe Gamer 5'lisi iki saatlik yayın süresince Twitter'da #sabahlarolmasın hastagini kullanan ve Facebook'da canlı yayın postuna yorum yapan kişilere Nescafe 3ü1 arada Extra Gamer Kit kazanma şansı yakalayacaklarını duyurdular. Proje boyunca 22 fenomen kullanarak kurgulanan iletişim ile organik olarak milyonlarca kişiye ulaşıldı. Canlı yayın süresince Nescafe Gamer 5'lisi #sabahlarolmasın hastagi ile atılmış tweetler ve Facebook'a gelen on binlerce yorum arasından seçtikleri 150 kişiye Nescafe 3ü1 arada Extra Gamer Kit'i hediye etti.

Sonuç: Canlı yayın süresince organik olarak 8.763.648 kişiye ulaştık, 1.345.324 organik etkileşim alındı ve 402.542 unique izleyiciye ulaşıldı. 46.879 yorum ve 42.165 like alındı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

Link 1: https://www.facebook.com/Nescafe.TR/videos/1030254713752864/

Link 2: https://vimeo.com/208495673