MENÜ

Novid-19

Kategori : Küçük Devler (KOBİ' Özel Kategorisi)
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Havas İstanbul Ajans(lar) : Havas İstanbul

Pazarlama Hedefi: Kamera kapatıcı olan Novid-19 ile, toplantılar ve görüşmeler sırasında kameranın açık kalması sebebiyle gerçekleşen bütün kazaları ortadan kaldırmak.

Reklamın Hedefleri: COVID-19 nedeniyle neredeyse tüm sektörler evlere kapandı ve toplantılarını video konferans üzerinden yapmaya başladı. Ama ilk günlerdeki acemilikler, birçok istenmeyen kazaya yol açtı. Patronundan çalışanına, gencinden yaşlısına pek çok insan istenmeyen durumlarla karşılaştı. Yeni çalışma koşullarında bu tür kazaların önlenmesi.
Hedef Kitle: Markalardaki yöneticiler ve ajans çalışanları

Yaratıcı Strateji ve Medya Stratejisi: Önce, sosyal medya hesaplarından kamera kapatıcısını tanıtan bir video paylaşıldı. Filmde ajans çalışanları önemli bir video konferans toplantısındayken arka arkaya iki kamera kazası yaşanıyor, ortaya izleyenler için eğlenceli anlar çıkıyordu. Hemen ardından kamera kapatıcıları özel bir zarf içinde markalar, çalışanlar ve sektördeki paydaşlara ulaştırıldı.

Uygulama: Fikir bir self promosyon malzemesi idi. Dijital kanallar aracılığıyla ortaya çıkan bir soruna (kamera kazaları) fiziksel olarak (kamera kapatıcı) çözüm bulundu. Ürünün tanıtılması için video konferans temalı bir reklam filmi çekildi.

Link: https://youtu.be/l_TI96T4K4M