MENÜ

Olimpik Anneler Türkiye Spor Haritası

Kategori : Marka Destinasyon Siteleri
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : P&G Ajans(lar) : Starcom Lamba Dijital

Pazarlama Hedefi: P&G’nin TMOK desteği ile 2014’te hayata geçirdiği Olimpik Anneler Hareketi’nin hedefi anneleri çocuklarını spora yönlendirmeleri için bilinçlendirerek, Türkiye’de daha fazla çocuğun spor yapmasını sağlamak ve toplumda spor bilincini arttırmaktı. Bu hedefi desteklemek ve annelerin spor tesislerine erişimini, bir P&G ürünü kadar ulaşılabilir kılmak için, Olimpik Anneler hareketi kapsamında Türkiye’deki tüm spor tesislerinin bir arada olduğu bir Spor Tesisleri Haritası oluşturuldu.

Kampanyanın Amacı: Türkiye’de daha fazla çocuğun spor yapmasını sağlamak için annelerinin spor tesisleri hakkında detaylı ve güvenilir bilgiye kolayca ulaşabilmelerini sağlamaktı. Daha fazla anneye ulaşarak toplumda spor bilincini arttırmak, Olimpik Anne yani çocuğuna spor yaptıran anne sayısını arttırmak.

Yaratıcı Strateji: Olimpik Anneler Spor Tesisleri Haritası, çocuğuna spor yaptırmak isteyen anneler için tasarlandı. Annelerin evlerine yakın olan spor tesislerini bir arada görmeleri istenildi. Sade tasarımı, Google Maps API, PHP ve JavaScript alt yapısı sayesinde harita üzerinde kolayca arama yapılabiliyor. Ücretli ve ücretsiz tüm tesisler arasında arama yapılmasına imkan tanıyan haritada, judo, mini golf, atlı cirit ve yelken gibi çok farklı spor dallarında seçim yapmak da mümkün. Olimpik Anneler isterlerse İl/ilçe seçerek ya da harita üzerinden bulundukları lokasyona göre yakınlaştırma özelliği ile 81 ildeki 1905 spor tesisinden kendilerine en yakın tesise ve detaylı bilgilerine anında ulaşabiliyorlar.

Uygulama: Tradedesk programatik, adnomia, facebook, instagram

Sonuç: Annelerin evlerine yakın olan spor tesislerini bir arada görebilmesinin sağlandığı proje ile 60.000’in üzerinde anneye erişim sağlandı. Bu annelerin sayfada geçirdiği ortalama süre, 1 dakika 20 saniye oldu. Spor Haritası’nın yayına geçmesi ve reklam sürecinin başladığı günden itibaren %948 artışla, daha fazla Olimpik Anne siteye ilgi gösterirken, %672 oranında daha fazla anne, Olimpik Anne oldu.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

Link 1: https://vimeo.com/252904650/eeaa749614

Link 2: https://db.kadinlarbilir.com/olimpik-anneler-harita