MENÜ

Olips Gaming Arena Kampanyası

Kategori : Oyunlar ve Oyun İçi Reklamlar
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : Mondelez International Ajans(lar) : Wavemaker Türkiye Aladdin Teori Medya

Pazarlama hedefi : Pazarda değer payı ve hacim kazanımı

Reklamın hedefleri : Erişim & Gösterim & Katılım

Hedef kitle: 15-24 yaş arası Z kuşağı üyeleri. Oyun dünyasının içinde olan, farklı şeyler denemeyi seven, oyunculara özel sosyal platformlarda yer alan kadın veya erkek, gamer hedef kitle.

Yaratıcı strateji ve medya stratejisi: Strateji, canlılığın ve odağın düştüğü anlarda Olips’in ferahlama etkisi ile tazelenmeyi sağlamak hem zihinsel hem de fiziksel olarak harekete geçmeye yardımcı olduğunu vurgulamaktı. Söylem, “Ferahlatan Olips Nefesi ile Harekete Geç!” olduğu için gamer’lara ulaşarak onların odaklarını, konsantrasyonlarını kaybettikleri anlarda Olips ile devam etmeye yönlendirmeyi amaçladı. Marka, popüler Dark Passage e-spor takımına 2 sezon forma sponsoru oldu. Popüler e-spor figürleri, Twitch yayıncıları: FabFabulous, Naru, Lynx ve Crystal ile anlaşıldı. Anlaşılan figürler, 4 farklı Olips ürününün (Mini Mints Extra Strong, Soft Mints Karpuz, Mentol&Okaliptus ve Limon&Portakal) e-spor takımlarının kaptanı oldular ve birbirlerine League Of Legends turnuvası için meydan okudular. Kaptanlar turnuva boyunca yapmış oldukları Twitch yayınında takipçilerini kendi takımlarına katılmaya davet ettiler. Takım kaptanları ile birlikte 5’er oyunculu 4 Olips takımı, final için kuruldu.

İnteraktif Taktikler:Sosyal Medya (IG, Twitter, Twitch), E-Sports oyuncu kullanımı ve her içerik için farklı hedefleme stratejisiyle hedef kitlenin neredeyse tamamına erişildi.


Link: https://www.youtube.com/watch?v=rYHfAtRDX4A