MENÜ

Oyunu Harekete Geçir

Kategori : Dijital Mecra Entegrasyonu
Ödül : Altın MIXX
Kategori : Online-Offline Entegrasyonu
Ödül : Bronz MIXX
Kategori : Lansman Çalışmaları
Ödül : Gümüş MIXX
Kategori : Sosyal Pazarlama, WOMM
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Nike Ajans(lar) : Mindshare

Pazarlama hedefi: Türkiye'de genç futbolseverlere ilham vermek ve yeni Milli Takım formasını tanıtmak.

Kampanyanın amacı: Türkiye'de genç futbolseverlere en inovatif biçimde ilham vermek ve yeni Milli Takım formasını tanıtmak.

Hedef kitle: Futbol Tutkunu Gençler (15-19 Erkek)

Yaratıcı strateji: Hedef kitlesinin Türkiye'nin uzun aradan sonra ilk kez yer aldığı Avrupa macerasını gerçek zamanlı olarak TV'den, ikinci ekran olarak da mobilden takip edeceğini veriler destekliyordu. Medya stratejisi de bu kanallar üzerinden kurgulandı. Bu önemli dönemde hedef kitleye en kaliteli ve farklı deneyimi en çok kullandıkları mecralar üzerinden gerçekçi ve adaptif bir şekilde deneyimletmek istendi.

Uygulama: TV8'de yayınlanan Türkiye-Avusturya maçı devre arası düdüğü çaldığı ve milli takımımızı soyunma odasına yöneldiği anda, TV'de reklam filmi ilk reklam olarak yer aldı. TV reklamı watermark teknolojisi ile Arda Turan'ın soyunma odası konuşmasından oluşan 360 videosu 2. ekranda, TV8 yan ekran uygulamasında otomatik olarak harekete geçirdi. Kullanıcılara gerçek zamanlı olarak soyunma odası konuşmasını deneyimleme imkanı sunuldu.

Sonuç: Hedef kitlesinin 70%'ine erişildi. Devre arasında mevcut e-commerce stokları tükendi. 533 farklı PR yansıması oluştu. Kampanya sloganı köşe yazılarının başlığına taşındı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

Link 1: https://drive.google.com/open?id=0B3EtoqVLboNqY2tPMVJHZUpmWE0

Link 2: https://drive.google.com/open?id=0B3EtoqVLboNqcFZfSzBGR2hmZ00