MENÜ

Paraşüt Audience Kampanyası

Kategori : B2B
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Paraşüt Ajans(lar) : MedyaNet Digital Advice Lab

Pazarlama Hedefi: CPA’i 30 TL altında tutarken, kampanya için form dolduran her 4 kişiden 3'üne satış yapmak.

Kampanyanın Amacı: Şirket sahibinde merak uyandırmak ve Paraşüt.com’a gelip 14 günlük deneme süresine başlamasını sağlamak.

Hedef Kitle: 1-10 kişi arası çalışanı olan şirket sahibi mikro kobiler.

Yaratıcı Strateji: MedyaNet ile beraber yapılan data çalışmasıyla kullanıcıların tüm MedyaNet envanterinde MedyaNet Audience ile hareketlerini izlemek.

Kullanıcıların MedyaNet envanterinde ziyaret ettiği sitelere, okuduğu haberlere ve kategorilere göre detaylı bir data havuzu oluşturmak. Kullanıcıların aylık olarak istenilen kategorilerden haber okuma sıklıklarını ölçerek istenilen kategorilere sayfalara ve haberlere minimum 4 defa gelmiş kullanıcıları hedef kitlem olarak seçmek bu verileri 2nd party data olarak adlandırarak DMP’ye aktarmak. Seçilen hedef kitleye MedyaNet envanterinde reklam göstererek hedefe ulaşmak.

Uygulama: Marka yayınlarına DMP’deki verileri merkeze alarak Google, Facebook ve Programatik yayınları yaparak potansiyel müşterilere her kanaldan ulaşıldı. Yayınlarda retargeting opsiyonlarını, siteye gelen kullanıcılarda exit-intent popup teknolojilerini kullanarak dönüşüm oranı sürekli artırıldı.

Sonuç:

  • Cironun %25'i bu kampanyadan elde edildi.

  • Banner reklamlardan gelen satış 20 kat arttı.

  • Banner reklamlardan gelen yanlış dönüşümler %15 azaldı.

  • Aylık dönüşüm adedi %10 arttı.

  • CPA maliyeti %90 düştü.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://www.medyanet.com.tr/case/parasut/