MENÜ

Pegasus - Yeni Nesil Dijital Kampanya

Kategori : Dijital Mecra Entegrasyonu
Ödül : Bronz MIXX
Reklamveren : Pegasus Ajans(lar) : Rafineri Vizeum Medya

Pazarlama Hedefi: Dijital seyahat ekosistemi için etkin bir bilinirlik sağlamak ve “dijital havayolu” farkındalığı oluşturmak.

Kampanyanın Amacı: Türkiye’nin Dijital Havayolu iletişimiyle birlikte misafirine yeni ve yenilikçi deneyimler sunan marka imajını tüketicilere benimsetmek.

Hedef Kitle: Kolaylık sağlayan bir havayoluyla, rahat seyahat deneyimi arzu edenler. Seyahate çıkmadan, seyahat sırasında ve sonrasında çevrimiçi uygulama ve servislerden faydalanan ve aynı kolaylığı havayolu şirketlerinden de bekleyen “dijital” seyahatçiler.

Yaratıcı Strateji: Lansman filminde insanların ekranlarla olan ilişkisi üzerinden, Pegasus’un rolü gösterildi. Radyo ve dergi ilanı(FlyPgs) dışında tüm iletişimi dijital medya üzerinden sürdürüldü.

Uygulama: Pegasus’un dijital dönüşümünün lansmanı için yapılan filmin içindeki her bileşenin dijital bir izdüşümü yaratıldı. Her bileşen için kendi ile ilgili farklı mecralar kullanıldı. Böylece dikkatli kullanıcılar bu bileşenlerle etkileşime geçebildi ve sonunda uçak bileti kazanma şansı yakaladı.

Sonuç: Lansman filmi Pegasus’a ait tüm dijital kanallarda toplamda 7.500.000 kişi tarafından izlendi. Radyo ve FlyPgs dergiyi dışarıda tutarak sadece sosyal medyada 10.000.000 kişiye ulaşıldı. Pegasus Mobil uygulaması App store’da 162. Sıradan 4. sıraya yükseldi. Tam olarak 37.746 kişi ipuçlarını takip etti ve Pegasus ile uçma şansı yakaladı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu: https://www.youtube.com/watch?v=YWsyewDOuWc&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=QezYabpGLCI