MENÜ

Player1

Kategori : Mikrositeler
Ödül : Altın MIXX
Reklamveren : P&G Ajans(lar) : Starcom AdColony Turkey

Pazarlama Hedefi: Tüm dünyada futbolu sahiplenen Gillette’in, hedef kitlesiyle olan etkileşimini dijital medya aracılığıyla arttırmak ve hedef kitlenin Mach3’ün “10. Tıraşa kadar yeni bıçak hissi” lansman iddiasına maruz kalmasını sağlamak amaçlandı.

Kampanyanın Amacı: Tüm dünyada futbolu sahiplenen Gillette’in, hedef kitlesiyle olan etkileşimini dijital medya aracılığıyla arttırmak amaçlandı.

Yaratıcı Strateji: Futbol ve konsol oyunlarıyla ilgilenen kişilere ikinci ekran kullanımı ile dahil olabilecekleri mobil bir oyun yaratılarak, yarışmaya dahil olmaları hedeflendi. Oyunun çıkış noktası futbol severlerin futbolcuların hareketleri ile ilgili yorum yapmayı sevmeleriydi. Hazırlanan mobil oyunda kullanıcılar futbolcuların bir sonraki hareketini tahmin etmeye çalıştı. Böylelikle Mach3’ün lansman iddiası tüketiciye Gillette’in FC Barcelona Resmi Tıraş Bıçağı sponsorluğunun entegre edildiği eğlenceli bir kurgu ile tüketiciye ulaştırıldı.

Uygulama: FC Barcelona Resmi Tıraş Bıçağı Gillette, Şampiyonlar Ligi Çeyrek Finali ilk maçı olan FC Barcelona – PSG maçını, birçoğumuzun aşina olduğu konsol oyunu konsepti ile kullanıcıların akıllı telefonuna taşıdı. Hazırlanan Second Screen uygulaması ile televizyonda yayınlanan canlı bir futbol maçı üzerinden oyun deneyimini kullanıcılara yaşattık. Futbolcuların bir sonraki hareketini tahmin etmeye çalışan kullanıcılar, Mach3’ün 10. Tıraşa kadar yeni bıçak hissi lansman iddiasına Gillette’in FC Barcelona Resmi Tıraş Bıçağı sponsorluğu temalı görsellerle maruz kalmış oldu. Hem mobil mecralarda hem de sosyal medyada yapılan yayınlar ve maçtan önce televizyonda gösterilen advertorial ile kullanıcılar oyun hakkında bilgilendirildi ve player1oyna.com üzerinden oyuna davet edildi. Kullanıcılar akıllı telefonları üzerinden maç sırasında futbolcuların verecekleri kararları öncesinden tahmin ederek maksimum puanı elde etmeye çalıştılar. 

Sonuç: 7.162 kişi direkt reklamlar üzerinden oyunu takvimine ekledi ve maç saatinde player1oyna.com’da toplam 3.991 oturum yaratıldı. Maç sonunda kullanıcılar tarafından 20.000'den fazla doğru tahmin yapıldı ve en yüksek puanı alarak oyunu kazanan 1 kişi Barcelona takımını, kendi evinde izleme şansı yakaladı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

Link 1: https://vimeo.com/253019357

Link 2: http://bit.ly/player1oyna